krem głęboko natłuszczający

Jeżeli nasza skóra bardzo często szczypie lub kłuje, a także jeśli pojawiają się na niej zaczerwienienia to zdecydowanie jest ona nadwrażliwa. Jeśli mamy taką skórę to koniecznie musimy zaopatrzyć się w leki, które przyniosą nam ulgę. Do objawów takiej skóry zalicza się: szczypliwość, palenie skóry oraz zaczerwienienie. Dodatkowo jest ona ściągnięta, poza tym pojawiają się na niej krosty czy guzki. Kolejnym objawem jest posiadanie suchej skóry i wykazywanie jej  skłonności do popularnego rumienienia się.

Wszystkie te objawy oznaczają, że nasza skóra jest bardzo wrażliwa. Dodatkowo reaguje one na wszystkie zewnętrzne czynniki, które są po prostu drażniące. Najczęściej takie podrażnienia są zatem spowodowane występowaniem różnych chorób skóry. Zaliczamy do nich między innymi: atopowe zapalenie skóry i egzemę, trądzik różowaty i kontaktowe zapalenie skóry, a także różne reakcje alergiczne. Nadwrażliwość skóry najczęściej  spowodowana jest przez jej duże wysuszenie. Skutkuje to nieodpowiednią ochroną zakończeń nerwowych, nadmierną ekspozycją na słońce i wiatr oraz zbyt niską lub zbyt wysoką temperaturę.

Sepicalm S

Sepicalm S jest to przede wszystkim substancja, która zrodziła się z połączenia składników takich jak: *sodowych aminokwasów kokoilu i sarkozyny,
*asparaginianu potasu oraz aparaginianu magnezu.

Połączenie tych składników przynosi dużą ulgę wrażliwej i podrażnionej skórze. Dodatkowo Sepicalm S skutecznie walczy z czynnikami wywołującymi różne podrażnienia i zmniejsza też stan zapalny. Idealnie oddziałuje na interleukiny. Są to związki, które są przede wszystkim odpowiedzialne za tworzenie i przebieg stanu zapalnego. Do kremów dodawany jest też stał stimu-tex, który jest woskiem. Został on wyodrębniony z wysłodzin jęczmiennych. Dodatkowo jest on bardzo bogaty w witaminy, fitosterole, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz ich estry. Na wielu etykietach znajdziemy go pod nazwą: Spent Grain Wax, czyli wosk zbożowy.

działanie kremu głęboko natłuszczającego

Stimu-tex

Stimu-tex przede wszystkim posiada właściwości przeciwhistaminowe. Czyli po prostu  blokuje prawidłowe wydzielanie histaminy, substancji, które są odpowiedzialne za reakcje. Ważne są też natłuszczające ceramidy. Ulgę przynoszą kremy bardzo głęboko natłuszczające, zawierające tak zwaną SK-influx. Jest to pewien kompleks ceramidów, czyli wolnych kwasów tłuszczowych, cholesterolu i fitosfingozyny. Zawarte mieszaniny ceramidów odbudowują naturalną barierę ochronną naszej skóry, a także poprawiają jej nawilżenie, co zmniejsza wrażliwość na czynniki drażniące.

Bogactwo kremów natłuszczających

Zadaniem wszystkich kremów jest jak największe nawilżenie naszej skóry. Koniecznie musimy pamiętać, że to właśnie kremy intensywnie nawilżające stwarzają barierę chroniącą przed podrażnieniami, alergiami i innymi schorzeniami. Warto zaopatrzyć się w taki krem. Możemy kupić go w aptece lub w zwykłym sklepie z kosmetykami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here