worek cementu

Gdy decydujemy się na psa mieszkając w domu z ogródkiem, należy zastanowić się w jaki sposób zabezpieczyć teren wokół nieruchomości, aby nasz pupil nie uciekał. Nie ma co się łudzić, że piesek będzie wiernie siedział pod naszymi drzwiami, bo młodzieży nic nie powstrzyma przed ciekawością świata. Zatem oprócz zwykłego ogrodzenia warto pomyśleć prewencyjnie, co taki gagatek może wykombinować w celu wydostania się na zewnątrz.

Ogrodzenie według wielkości psa

Jeśli jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że ogrodzenie będzie stawiane w momencie kiedy mamy już psa i wiemy na co go stać, to spokojnie możemy planować. Przy dużych psach najważniejsza będzie wysokość płotu oraz solidna konstrukcja. Należy brać pod uwagę, że nieraz nasi milusińscy mają fantazję wybrania się na zwiedzanie okolicy za wszelką cenę.

Zatem taki duży pies może przeskoczyć lub przejść jak człowiek przez płot lub jeśli to nie jest możliwe, może wykopać dziurę pod płotem. I tu pojawia się kolejna kwestia, mianowicie płot powinien posiadać podmurówkę, aby żaden gagatek nie przekopał się pod nim. Nawet jak nasz pies nie należy do tych kopiących, to zawsze może znaleźć się kolega z zewnątrz, który będzie koniecznie chciał przyjść w odwiedziny i wykona taki podkop.
W przypadku niewielkich piesków najważniejsze jest, aby szczeble nie miały zbyt dużego rozstawu, a i pod płotem powinna być podmurówka i niewielka przestrzeń między nią a przęsłem. Bardzo często w przypadku małych zwierząt stosuje się delikatne siatki z drutu lub plastikowe, które mocuje się na istniejącym już ogrodzeniu.

Czy można samemu wykonywać ogrodzenie?

Jeśli w domu pojawia się pies i na gwałt trzeba wykonać ogrodzenie, możemy pokusić się o zrobienie tego samemu. Jeśli mamy podstawowe pojęcie o tym ile łopat piasku na worek cementu, na jaką głębokość wkopywać słupki i jak pracować z poziomicą na nierównym terenie, to jak najbardziej możemy podjąć się takiego zadania. W dzisiejszych czasach jest o tyle prościej, że wiele informacji i instrukcji można znaleźć w internecie. Dodatkowo producenci proponują bardzo fajne ogrodzenia, które w łatwy sposób można zamontować.

łopata i buty

Do wyboru mamy metalowe, drewniane lub kompozytowe propozycje, które wybieramy według uznania oraz zasobności portfela.
Możemy zdecydować się na zwykłą siatkę, którą kupuje się w rolkach na metry, do tego należy dokupić słupki. Słupki betonujemy na głębokość powyżej 80 cm, poniżej granicy przemarzania gruntu, tak aby ogrodzenie w ziemie nie zostało poruszone. Następnie za pomocą odpowiedniego drutu i napinacza, siatkę montuje się na słupkach. Bardzo przyjemne w montażu jest metalowe ogrodzenie systemowe, które posiada gotowe elementy w postaci przęseł, bram i furtek o różnej wysokości.

Zalety zatrudnienia fachowca

Zatrudniając profesjonalistę mamy pewność, że ogrodzenie które nam doradzi, będzie w w stu procentach spełniało swoje zadanie. Profesjonalna ekipa posiada odpowiednie narzędzia, które ułatwiają pracę, dzięki czemu wszystko idzie szybciej a my spokojnie czekamy na efekty. Czasami wydaje się nam, że byłby taniej gdybyśmy sami podjęli się zadania, jednak są to złudzenia gdyż nie posiadając odpowiedniego doświadczenia i narzędzi często idziemy w niepotrzebne koszty, które osoba znająca fach w bardzo prosty sposób obejdzie dookoła. Dlatego niejednokrotnie okazuje się, że to co miało być tanie jest drogie, a przy okazji my mamy zszarpane nerwy i dodatkowo efekt nie jest zadowalający.

ile łopat piasku na worek cementu

Tanio i bezpiecznie na poskromienie uciekiniera

Jeśli nie ma możliwości technicznej ogrodzenia całej naszej posesji, lub wszelkiego rodzaju udoskonalenia ogrodzenia, które posiadamy nie pomagają i nasz pies ciągle ucieka jedynym wyjściem jest kojec. Jest to kawałek wydzielonego terenu, bardzo dobrze zabezpieczony przed ewentualnymi ucieczkami psa. Czasami bywa, że potrzebne jest również zainstalowanie siatki również na „suficie” takiego kojca, jeśli zwierzę ma bardzo mocny instynkt uciekiniera. W tego typu konstrukcjach najlepiej sprawdza się zwykła siatka ogrodzeniowa, którą kupuje się na metry. Do tego potrzebnych będzie kilkanaście słupków ogrodzeniowych oraz beton, który możemy sami przygotować ze żwiru, piasku, cementu i wody lub kupić gotowe mieszanki.

Tego typu zabezpieczenie przed ucieczkami psa jest niezawodne, tylko należy pamiętać że pies zamknięty w kojcu powinien być regularnie wyprowadzany na spacer lub wypuszczany na posesję. Jest to zamknięte pomieszczenie, które mimo że jest komfortowe to jednak każdy czworonóg potrzebuje się wybiegać i pobyć w innym otoczeniu.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here