Jazdy doszkalające- czy tylko dla zdających egzamin na prawo jazdy?

Osoby które zdają na prawo jazdy mają obowiązek zaliczyć 30 godzin jazd z instruktorem. I wszystkie te jazdy muszą zostać zaliczone, jeszcze zanim złożymy podanie o egzamin praktyczny. Zwykle taka ilość wystarcza, ale czasem gdy kandydatowi podwinie się noga, a do kolejnego podejścia upłynie trochę czasu przydają się dodatkowe jazdy doszkalające. I nie ma z tym problemu, wystarczy wrócić do swojego ośrodka nauki jazdy, albo nawet wybrać inny dowolny i uiścić opłatę za taką liczbę godzin, jaka wydaje nam się konieczna.

Jednak nie tylko kandydaci na kierowców są zainteresowani skorzystaniem z dodatkowych jazd z instruktorem. Często z różnych przyczyn kierowcy mają długą przerwę w prowadzeniu pojazdów. Przyczyna zwykle jest prosta, brak funduszy na zakup auta. Dla takich osób jazdy doszkalające ze strony http://qmobil.pl/jazdy-doszkalajace/ byłyby lekiem na brak pewności siebie. Razem z instruktorem mogłyby się upewnić, że ich umiejętności nie wyparowały. Jednak zgodnie z polskim prawem ośrodki szkolenia kierowców nie mogą prowadzić jazd doszkalających dla osób, które posiadają już uprawnienia do kierowania pojazdem.

Jeżeli jako kierowcy chcielibyśmy skorzystać z dodatkowych lekcji z instruktorem swoje kroki powinniśmy skierować do ośrodka doskonalenia techniki jazdy, a tych jest w Polsce niewiele. Prowadzenie takiego ośrodka wymaga posiadania odpowiedniej infrastruktury, między innymi płyty poślizgowej czy toru szkoleniowego, oprócz tego potrzebne jest też odpowiednia licencja. Koszty stworzenia takiej infrastruktury są bardzo wysokie, i małych ośrodków szkolenia kierowców na nie stać. Z drugiej strony ośrodki doskonalenia techniki jazdy zwykle zarabiają bardzo dobrze na szkoleniach dla zawodowych kierowców czy specjalistycznych szkoleniach na przykład dotyczących jazdy w warunkach zimowych. Z tego powodu nie opłaca się im prowadzić jazd doszkalających, na których kierowcy, którzy mieli dużą przerwę w prowadzeniu pojazdów, mogliby odświeżyć swoje podstawowe umiejętności.

Choć zgodnie z prawem OSK nie powinny szkolić kierowców, to często godzą się na jazdy doszkalające dla osób, które chcą odświeżyć swoje umiejętności po dłuższej przerwie. Z taką praktyką spotkamy się zwłaszcza w małych miastach, gdzie ryzyko kontroli jest niższe.

Poszukujesz profesjonalnej szkoły nauki jazdy? Sprawdź: http://qmobil.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here