Dlaczego każdy rowerzysta powinien pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu? Wyjaśniamy!

Ubezpieczenie komunikacyjne dla właścicieli samochodów jest obowiązkowe. Posiadacze rowerów nie muszą ich ubezpieczać, jednak to nie znaczy, że nie mogą skorzystać z tej możliwości dobrowolnie. Dlaczego warto zdecydować się na zawarcie takiej umowy?

Z roku na rok rośnie liczba Polaków poruszających się po mieście rowerami. Jeżdżą na nich nie tylko w celach rekreacyjnych, ale również dojeżdżają do pracy, aby w ten sposób oszczędzać nie tylko pieniądze i czas, ale także chronić środowisko.

Ubezpieczenie rowerzysty – dlaczego warto?

Rowerzyści w Polsce nie muszą kupować żadnego ubezpieczenia. Nie oznacza to jednak, że nie mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności wtedy, gdy spowodują groźne w skutkach zdarzenia drogowe. Co więcej, narażeni są także na większe niebezpieczeństwo wskutek kolizji. Właśnie z tych powodów ubezpieczyciele wprowadzili do swoich ofert specjalne polisy ubezpieczeniowe, skierowane do rowerzystów – można je zaleźć m.in. na CUK.pl.  

Jakie ubezpieczenie może wybrać rowerzysta?

Rodzaje ubezpieczeń skierowanych do rowerzystów:

  • rowerowe ubezpieczenie NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków – nieocenione i niezastąpione, gdy konieczne będzie opłacenie kosztów leczenia czy rehabilitacji po doznaniu urazu na rowerze,
  • rowerowa polisa OC – odpowiedzialności cywilnej – zapewnia ochronę innym uczestnikom ruchu; w tym przypadku środki z polisy są wypłacane osobom poszkodowanym przez rowerzystę, dzięki czemu nie musi on płacić z własnej kieszeni za dokonane przez siebie zniszczenia.
  • rowerowa polisa AC – ubezpieczenie to zapewnia dodatkową ochronę sprzętu w przypadku uszkodzenia roweru, na przykład: w przypadku jego uszkodzenia, kradzieży albo innej szkody, może obejmować także ubezpieczenie przewożonego bagażu.

O zakupie nieobowiązkowych, ale za to bardzo pomocnych ubezpieczeń rowerowych warto pomyśleć zarówno gdy wybieramy się w daleką podróż na dwóch kółkach, jak również wtedy, gdy lubimy po prostu pojeździć od czasu do czasu na rowerze.

W znalezieniu najlepszej oferty ubezpieczenia dla rowerzysty mogą pomóc fachowcy z agencji ubezpieczeniowej cuk.pl, którzy porównują dla swoich klientów ubezpieczenia w różnych towarzystwach i pomogą Ci znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here