Dlaczego płatności mobilne cieszą się tak dużą popularnością?

Płacenie gotówką staje się coraz mniej popularne i zastępowane wygodnymi kartami kredytowymi. Te jednak również powoli odchodzą w niepamięć na rzecz transakcji z użyciem urządzeń mobilnych. Rozwiązania te mają mnóstwo zalet, które zyskują coraz większe uznanie wśród konsumentów.

Płatności mobilne to szybkie zakupy

Stanie w długiej kolejce do kasy może zniecierpliwić każdego, a oczekiwanie na znalezienie gotówki w portfelu, przeliczenie jej przez kasjerkę i wydanie reszty nie przyspiesza procesu. Choć wiele osób mogłoby tutaj wskazać, że karta kredytowa lub zbliżeniowa to dobre rozwiązanie tego problemu, warto zastanowić się, co w sytuacji, gdy zostanie ona w domu lub kupujący posiada ich kilka, a poszukanie tej właściwej zajmuje trochę czasu. Dodatkowo przy zakupach powyżej 50 złotych i tak trzeba wpisać kod PIN. Tymczasem płatności mobilne w Przelewy24.pl umożliwiają dokonywanie transakcji typu one-click, co oznacza, że po pierwszej płatności aplikacja zapamiętuje dane i nie wymaga ponownego ich wprowadzania przy kolejnych zakupach.

Łatwa obsługa

Interfejs aplikacji płatności mobilnych potrafi zaskoczyć intuicyjnością. Wszystkie działania są dokładnie wyjaśnione, a podczas dokonywania transakcji niemal prowadzi płacącego krok po kroku. Aplikacje obsługiwane są przez:

  • Android
  • Windows Phone
  • iOS.

Dzięki temu obecnie każda osoba posiadająca telefon bez problemu może korzystać z płatności mobilnych.

Kontrola nad przepływem pieniądza

Bankowość w urządzeniach mobilnych i aplikacje do dokonywania transakcji zapewniają stały dostęp do informacji na temat aktualnego stanu konta. To świetne rozwiązanie, która pozwala panować nad wydatkami i często nie wymaga logowania, gdyż widget aplikacji może zostać ustawiony w głównym menu tak, by wskazywał kwotę, która pozostała na rachunku bankowym. Niewątpliwa zaletą jest również dostęp do historii dokonywanych transakcji, co również pozwala kontrolować wydatki poprzez sprawdzenie, na jakie cele środki na koncie zostały przeznaczone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here