Dzwonki na drzwi w stylu retro - prostota i elegancja

Dzwonek do drzwi wejściowych jest nieodłącznym ich elementem. Może pełnić funkcję nie tylko praktyczną ale i ozdobną. Styl retro powraca nie w stylizacjach i aranżacjach. Klasyczne i proste rozwiązania dodają elegancji, dlatego tak często się po nie sięga, choćby w postaci dzwonków do drzwi.

Kołatka do drzwi – ozdoba pełna elegancji

Drzwi wejściowe stanowią pewną wizytówkę całego domu. Mają zapewniać nie tylko bezpieczeństwo czy odpowiednią izolację. Jednak mogą również pełnić funkcję ozdobną. Kołatka do drzwi będzie doskonałym ma to dowodem. Dawniej za jej pomocą przywoływało się gospodarza do drzwi. Dziś będzie praktyczną ozdobą pełną elegancji świetnie oddająca klimat dawnych czasów.

Kołatki do drzwi mają wile zalet. Są nie tylko doskonałą ozdobą wzmacniającą efekt magiczności i podkreślająca wyjątkowość stylu mieszkańców domu. Umożliwiają subtelne pukanie jakże odmienne od często głośnego i drażniącego dźwięku tradycyjnego dzwonka.

Dzwonki w stylu retro

Na rynku dostępne są również dzwonki działający w sposób dobrze nam zanany, w stylizacji retro. Idealne rozwiązanie dla tych którzy nowoczesność łączą ze starym stylem. Wystarczą więc proste elementy by drzwi wejściowe zyskały na blasku i elegancji w klasycznym stylu.

Dzwonki w stylu retro mogą mieć obudowę wykonaną z drewna, bakelitu czy też stali niklowanej. Wybór odpowiedniego zależy od indywidualnych preferencji i efektów aranżacyjnych, które chce się osiągnąć.

Ceramiczny dzwonek na zamówienie

Drzwi wejściowe można przyozdobić ceramicznym dzwonkiem wykonanym na zamówienie. Tego typu dzwonek będzie wyjątkową i praktyczną ozdobą. Dzwonki tak zwane hand-made są propozycją dla wymagających i lubiących wyjątkowe rzeczy, podkreślających swój wyrafinowany gust. Ich stosunkowo duża dostępność na rynku sprawia, że bez problemu można znaleźć ten, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Zaletą tych dzwonków jest to, że mogą one przybierać różne formy od bardzo delikatnych bo bardziej masywne.

Ceramiczny dzwonek hand-made do drzwi wejściowych z całą pewnością będzie przyciągał uwagę oraz wzbudzał zachwyt. Takie rozwiązanie daje możliwość dowolnej personalizacji dzwonka, który będzie nadawał wyjątkowego charakteru i klimatu domu czy przestrzeni wokół niego. Dzwonek taki wciąż będzie spełniał swoją funkcję przywoływania do drzwi.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here