wylewka

Zakup swojego pierwszego mieszkania to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka, który właśnie wchodzi w dorosłość. To niezwykle istotne wydarzenie w kontekście zakładanej właśnie rodziny i rozpoczęcia budowania wspólnej przyszłości z ukochaną osobą u swojego boku. Nie każdy może sobie pozwolić na to, aby kupić nową nieruchomość prosto od dewelopera i być pierwszym mieszkańcem danego lokalu mieszkalnego.

Nie dość, że czas oczekiwania na takie lokum może się znacznie wydłużać, to jest to zdecydowanie droższa opcja. Z tego też powodu wciąż niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się mieszkania z tak zwanego wtórnego rynku. Jeśli się dobrze poszuka i będzie się wystarczająco wytrwałym i cierpliwym to można znaleźć prawdziwą perełkę, która po przeprowadzeniu remontu będzie prezentować się znakomicie.

Możliwe jest poszukiwanie własnego mieszkania na własną rękę. W sieci istnieje mnóstwo portali, gdzie osoby sprzedające wystawiają swoje oferty z dużą ilością zdjęć oraz szczegółowym opisem aktualnego stanu mieszkania i znajdującego się w nim ewentualnie wyposażenia. Sporo osób może się jednak obawiać, że nie poradzi sobie z samodzielnymi poszukiwaniami.

Wtedy warto zgłosić się po pomoc do jednego z licznych biur nieruchomości. Tam, w trakcie rozmowy z doradcą, wystarczy przedstawić swoje oczekiwania oraz przewidziany budżet. Następnie co jakiś czas przedstawiciel będzie zapraszać nas na prezentację mieszkań, które udało mi się dla nas znaleźć.

ile schnie wylewka

Mieszkania dostępne na rynku wtórnym mogą być w bardzo różnym stanie. Można znaleźć zarówno dość nowe budownictwo jak i lokale w kamienicach czy starszych blokach. Nie jest rzadkością znalezienie mieszkania, które będzie nadawało się do zamieszkania od razu po kupnie, ponieważ sprzedający zgodzi się zostawić nawet meble. Oczywiście wiąże się to z odpowiednio wyższym kosztem. Jeśli mamy skromniejszy budżet to wtedy warto kupić mieszkanie, które nadaje się do remontu. Sumując cenę zakupu oraz koszty remontu często okazuje się, że można sporo zaoszczędzić.

Jeśli nowo zakupione mieszkanie wymaga generalnego remontu, to wiąże się to z koniecznością wykonania bardzo wielu robót. Niektóre z nich można wykonać samodzielnie, co jeszcze bardziej ograniczy koszty. Remont taki należy zacząć od zdarcia wszystkich tapet, usunięcia starych warstw farb ze ścian i sufitów. Koniecznie trzeba sprawdzić w jakim stanie jest tynk na ścianach. Jeśli nie trzyma się ściany i łatwo odpada, konieczne będzie pozbycie się go. Z podłóg usuwamy wszelkie aktualnie położone okładziny w postaci paneli, płytek podłogowych czy linoleum.

Zazwyczaj po usunięciu wszystkich podłóg okazuje się, że poziomy pomiędzy pomieszczeniami nie są równe. Mało tego, także w pojedynczym pomieszczeniu podłoga może nie być równa. W takiej sytuacji najlepszym co można zrobić jest wykonanie nowej wylewki. To, ile schnie wylewka zależeć będzie od grubości zrobionej warstwy a także od pory roku, a więc wilgotności powietrza i temperatury. Co ciekawe, nie jest zalecane, aby wylewka schła zbyt szybko. Może się to skończyć tym, że nowa podłoga będzie zbyt krucha i mało trwała. Wstępne wiązanie może trwać nawet kilku dni. A zanim wykona się kolejne prace na podłodze należy odczekać nawet miesiąc czasu.

W trakcie, kiedy podłoga nadal schnie, ale jest już na tyle twarda, że można po niej swobodnie chodzić, trzeba wykonać prace na sufitach i ścianach. Jeśli konieczne było usunięcie starych tynków to trzeba położyć nowe albo zdecydować się na suchą zabudowę i położyć płyty kartonowo-gipsowe na stelażach. Drugie rozwiązanie jest zdecydowanie szybsze i wiąże się z mniejszą ilością pyłu. Odpada także konieczność położenia gładzi i szlifowania.

beton

Po etapie tynków przychodzi moment na jedną z bardziej przyjemnych rzeczy, czyli wybór farb, tapet i kafelków do wszystkich pomieszczeń. Samo dokonanie wyboru może zająć sporo czasu. Często nie wystarczy jedna wizyta w sklepie budowlanym. Warto po wstępnej selekcji wybrać kilka próbek i sprawdzić je na żywo w pomieszczeniu, gdzie mają być użyte. Trendem obowiązującym od wielu lat jest oczywiście malowanie ścian. Ale coraz częściej powraca się do tapet lub łączy się obie rozwiązania w jednym pomieszczeniu.

Kiedy sufity oraz ściany są już pomalowane a na ścianach w kuchni i łazience przyklejone zostały płytki czas powrócić do podłóg. Dzięki wykonanej wylewce podłogi w całym mieszkaniu znajdują się na jednakowym poziomie. Można więc pokusić się o to, aby wykonać podłogę z użyciem tych samych paneli podłogowych we wszystkich pokojach, co wygląda zdecydowanie lepiej niż inne podłogi w każdym pomieszczeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here