Jakie wybrać płetwy do nurkowania dla amatora

Oryginalne płetwy do nurkowania jak sama nazwa wskazuje są akcesoriami wykorzystywanymi przez pływaków. W dużej mierze to właśnie dzięki dobrze dobranym płetwom można ukształtować prawidłową sylwetkę i poprawić osiągi w wodzie. Niniejszy artykuł to dobry wybór dla osób początkujących, które chcą dowiedzieć się jakie są najlepsze płetwy do pływania.

Jakie zastosowanie?

Wybranie porządnych płetw do nurkowania jest bardzo trudnym zadaniem nawet dla doświadczonych nurków. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby dobierać płetwy do posiadanych umiejętności pływackich. Głównym zadaniem płetw jest oczywiście zwiększenie prędkości. Ma to olbrzymie znaczenie przede wszystkim przy nurkowaniu, gdzie pod wodą nie można przebywać zbyt długo.

Płetwy do nurkowania są tak naprawdę przedłużeniem nóg. Dzięki nim poprawia się nie tylko szybkość, ale również zwrotność. Doświadczeni nurkowie pod wodą muszą wykonać bardzo skomplikowane manewry, dlatego też tym bardziej warto postawić na porządne modele.

Twardość płetw ma znaczenie

Aby wybrać porządne płetwy do nurkowania w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ich twardość. Jak łatwo się domyślić im płetwy są twardsze, tym oczywiście zdecydowanie szybciej można poruszać się pod wodą. Pamiętać należy jednak o tym, że przy twardych płetwach potrzebne są dość mocne nogi. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że jest to najlepszy wybór dla osób doświadczonych.

Jeżeli chodzi o miękkie płetwy to są one przeznaczone dla osób, które dopiero uczą się nurkowania. Miękkie płetwy do nurkowania wybierane są również przez kobiety i dzieci, których masa ciała nie pozwala korzystać swobodnie z twardszych modeli. Warto wspomnieć także o tym, że przy miękkich płetwach bardzo trudno będzie poradzić sobie z silnymi prądami wody.

Jaka długość?

Kolejnym wartym uwagi elementem jest długość płetw. Producenci oferują swoim klientom długie i krótkie płetwy. Poszczególne modele różnią się między sobą przede wszystkim zastosowaniem i budową pióra płetwy.

Długość płetw najlepiej dopasować do masy ciała. Większe płetwy wymagają odpowiednio wyrobionych mięśni, dlatego też są one najlepszym wyborem dla większych osób. Przy treningu wykorzystywane są przede wszystkim krótkie płetwy.

Płetwy do nurkowania znajdziesz w ofercie Divezone.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here