Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe to choroba rozwijająca się przeważnie u mężczyzn. Panie raczej nie mają z nią problemów. Takie łysienie zaczyna dokuczać kobietom w naprawdę skrajnych przypadkach, więc można uznać (i twierdzi tak każdy dermatolog), że występuje ono głównie u przedstawicieli męskiej części społeczeństwa. No i dla facetów jest sporym problemem.

Objawy łysienia androgenowego

Typowe kosmetyki dla mężczyzn, nawet te teoretycznie zapobiegające łysieniu, nie są w stanie zapobiec chorobie, a wraz z wiekiem jest z nią zwykle tylko gorzej. Koniec końców na skórze głowy pojawia się coraz więcej pustych placków, które widać gołym okiem. Włosy nie chcą rosnąć i wypadają z dużo większą intensywnością oraz częstotliwością.

Jak zatem poradzić sobie z takim problemem? Bardzo ważne jest to, by jak najwcześniej rozpoznać jego pierwsze objawy, aby nie dopuścić do pogorszenia stanu skóry głowy i włosów. Gdy łysienie androgenowe nadmiernie się rozwinie, można będzie je leczyć wyłącznie z pomocą środków dermatologicznych przepisywanych na receptę.

Domowe metody lecznicze

Póki więc jeszcze nie jest aż tak źle, warto spróbować poradzić sobie z problemem na własną rękę. W aptekach i drogeriach nie brakuje przecież kosmetyków dla mężczyzn pomagających w zwalczaniu łysienia androgenowego. Mają one różne formy. Wśród nich pojawiają się m.in. specjalne ampułki wypełniane mocno skoncentrowanymi preparatami, które mają za zadanie dosadnie odżywić skórę głowy i w ten sposób pobudzić cebulki do wzrostu.

Nieco inaczej działają szampony. One mają inne właściwości. Zwykle działają słabiej, ale to nie znaczy, że nie warto z nich korzystać, bo jednak będą one świetnym uzupełnieniem codziennej profilaktyki.

Leczenie specjalistyczne

Jeżeli jednak łysienie androgenowe nie mija, a objawy choroby są coraz poważniejsze, tylko dermatolodzy będą w stanie sobie z nim poradzić. Jedynie lekarz może przepisać pacjentowi silniej działające środki lecznicze. Z takiej pomocy warto też skorzystać w innych sytuacjach.

Dermatolog pomoże nie tylko w przypadku rozwinięcia się łysienia androgenicznego, ale również i wtedy, gdy dojdzie np. do przedwczesnego siwienia włosów. W takiej sytuacji również zaleca się sięgnięcie po specjalne apteczne preparaty. Warto też rozważyć zabieg koloryzujący. Nawet mężczyźni mogą farbować włosy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermokliniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here