Na co warto zwrócić uwagę, wybierając kształt stołu do jadalni?

Stół jest głównym elementem jadalni. Ważne jest, aby wybrać taki, który nie tylko pasuje do wnętrza, ale również do Twojego stylu życia. Stoły jadalniane występują w różnych kształtach i rozmiarach. Dlatego, bez problemu wybierzesz odpowiedni mebel. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, zdecyduj się na mały stolik. Wtedy nie przytłoczy wnętrza ani go nie zagraci. Jeśli urządzasz małą jadalnię, poszukaj rozkładanego stołu. Dobrze sprawdzi się zarówno model okrągły, jak i prostokątny.

Prostokątne stoły

Prostokątny stolik cieszy się ogromną popularnością. Jeśli lubisz zapraszać gości, zdecyduj się na długi, wąski stół. Wtedy bez problemu usiądzie przy nim więcej osób. Prosty, prostokątny stół sprawdzi się idealnie zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym wnętrzu. Jest nie tylko ładny, ale też elegancki.

W małej jadalni prostokątny stolik możesz bez problemu postawić go przy ścianie, jeśli w danym momencie nie jest używany. Jeżeli masz naprawdę mało miejsca, a marzysz o prostokątnym stole, zamiast krzeseł wybierz długie ławki. W każdej chwili możesz schować je pod stołem. Dzięki temu nie będą zabierać zbyt wiele miejsca. Jeśli urządzasz wnętrze w rustykalnym stylu, zdecyduj się na tapicerowaną ławkę z wygodnym siedziskiem i bogato rzeźbionymi nogami. Tego typu ławki są nie tylko ładne, ale też funkcjonalne i wygodne. Jeśli chcesz, możesz na nich ułożyć poduszki. Wtedy zwiększysz komfort siedzenia i stworzysz przytulną atmosferę. W sklepach znajdziesz zarówno mały stolik, jak duży.

Okrągłe stoły

Okrągły stół jest uniwersalny i wszechstronny. Pasuje do każdej jadalni, bez względu na jej kształt i wielkość.

Wybierając okrągły stolik, możesz stworzyć przytulną, intymną atmosferę. W ten sposób zachęcisz domowników i gości do rozmowy. Decydując się na taki kształt, możesz zoptymalizować dostępną przestrzeń. Co ważne, nie ma rogów. Dlatego pomieści maksymalną liczbę gości.

Jeśli lubisz organizować nieformalne przyjęcia, koniecznie zdecyduj się na okrągły mały stolik. Sprawdzi się idealnie w takiej sytuacji. Wprowadza większą swobodę niż prostokątny stół. Co ważne, może przy nim spokojnie usiąść nieparzysta liczba osób. Jeśli jednak chcesz stworzyć kameralną atmosferę, posadź przy nim maksymalnie 6-8 osób.

Kwadratowe stoły

Kwadratowy mały stolik świetnie wygląda w niewielkich pomieszczeniach. Jest bardzo funkcjonalny i praktyczny. Jeśli chcesz, w każdej chwili możesz go postawić przy ścianie. Wtedy nie będzie zagracać pomieszczenia.

Jeśli w Twoim domu mieszkają tylko dwie lub cztery osoby, kwadratowy stolik jest oczywistym wyborem. Geometryczny kształt pozwala stworzyć poczucie symetrii, równowagi i harmonii w kwadratowej jadalni. Kwadratowy stolik często jest wykonany ze szkła lub chromu. Wtedy wspaniale pasuje do nowoczesnego wnętrza.

Jeśli szukasz większego stołu do jadalni, możesz bez problemu połączyć ze sobą dwa kwadratowe stoły. Takie rozwiązanie sprawdzi się często lepiej niż jeden prostokątny stolik. Pamiętaj, że szerokość stołu zwiększa się wraz z długością. Dzięki temu będziesz mieć więcej miejsca na talerze i dekoracje.

Owalne stoły

Dużą popularnością cieszy się też owalny mały stolik. Z jednej strony pozwala stworzyć intymną atmosferę, z drugiej oferuje elastyczność. Pasuje zarówno do tradycyjnego, jak i nowoczesnego wnętrza. Ma zaokrąglone krawędzie. Dzięki temu nie musisz się już martwi, że nabijesz sobie siniaka. Jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta, również zwróć uwagę na taki stół.

Idealny stół jest nie tylko ładny, ale też funkcjonalny i wytrzymały. Kierując się tymi zasadami, na pewno znajdziesz stolik, z którego będziesz zadowolony.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here