Piłka do ćwiczeń - jak wybrać odpowiednią dla siebie?

Piłki gimnastyczne, przydają się przy wykonywaniu ćwiczeń na różne partie ciała. Są coraz bardziej popularne. Wykorzystywane są do aktywności fitness, do ćwiczeń rehabilitacyjnych, rozluźniających, wzmacniających i relaksujących. Ćwiczenia z piłką mogą być niezwykle zróżnicowane, co sprawia, że mogą z nich czerpać ogromną korzyść wszyscy, niezależnie od wieku, płci i stopnia zaawansowania.

Rodzaje piłek do ćwiczeń

Piłki do ćwiczeń mają wiele zastosowań, obecnie dostępnych jest wiele modeli o różnorodnych właściwościach:

  • klasyczna piłka gimnastyczna – wykonana z gumy PCV, która ma właściwości antypoślizgowe. Jest uniwersalnym sprzętem do wykonywania ćwiczeń fitnessowych, jak i rehabilitacyjnych. Podczas zakupu, należy pamiętać o odpowiedniej grubości gumy, zasada jest jedna, im cieńsza guma, tym mniej trwała.
  • piłka gimnastyczna ABS – zastosowanie jest podobne do klasycznej piłki gimnastycznej, jednak różnią się od siebie materiałem, z którego są wykonane. Piłka ABS, jak sama nazwa wskazuje wykonana jest ze specjalnej pianki antiburst. Materiał ten ma antywybuchowe właściwości, czyli nie ma ryzyka, że piłka tak łatwo pęknie.
  • piłka gimnastyczna z wypustkami – jest to klasyczna wersja piłki gimnastycznej, która została dodatkowo wyposażona w małe wypustki. Wypustki mogą pokrywać całą powierzchnię piłki lub tylko część. Zależy od nas, którą opcje wybierzemy. Zadaniem wypustek jest masaż ciała, podczas wykonywania ćwiczeń.

Piłki do ćwiczeń - jak wybrać odpowiednią dla siebie?

Jak dobrać wielkość piłki do ćwiczeń?

Piłki do ćwiczeń dostępne są w wielu różnych rozmiarach. Jak dobrać właściwą dla siebie?

  • Małe piłki (do 25 cm) są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Służą do wykonywania ćwiczeń, podczas zajęć pilates i fitness. Wzrost nie ma tu znaczenia.
  • Piłka o średnicy do 55 cm – polecana jest osobom, których wzrost wynosi od 150 do 165 cm.
  • Piłka o średnicy do 65 cm – polecana jest osobom, których wzrost wynosi od 165 do 175 cm.
  • Piłka o średnicy do 75 cm – polecana jest osobom, których wzrost wynosi od 175 do 185 cm.
  • Piłka o średnicy do 85 cm – polecana jest osobom, których wzrost wynosi powyżej 185 cm.

Przeczytaj też: http://www.quadrat.pl/pasy-wyszczuplajace-i-rehabilitacyjne-ktore-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here