Brazylia, Paragwaj i Argentyna – trzy bliskie sobie kraje, o zachwycających krajobrazach, dzikiej przyrodzie i pięknych miastach. Podobne, lecz jednak zadziwiająco różne. Niezapomniane wspomnienia i zapierające dech w piersiach widoki, tak w skrócie wygląda wycieczka objazdowa Argentyna-Paragwaj-Brazylia.

Argentyna

Kraj tanga i Diego Maradony – tak na pierwsze skojarzenie można opisać Argentynę. Ziemia ta, rzeczywiście jest ognista jak tango, jednak ma do zaoferowania znacznie więcej niż ten wspaniały taniec.

Już same Buenos Aires warte jest wszystkich godzin przesiedzianych w samolocie. Do zobaczenia jest wiele zabytków takich jak pałac prezydencki Casa Rosada, plac San Martin z Wieżą Anglików, czy też Plaza de Mayo. Boskie Buenos to także niepowtarzalna miejska atmosfera i pyszna, kosmopolityczna kuchnia.

Argentyna to jednak nie tylko Buenos Aires, ale i przepiękna, dzika przyroda. Właśnie w Argentynie znajduje się najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcagua, mierzący 6962 m n.p.m. Warto zobaczyć również bardzo widowiskowy, wodospad Iguazu, park narodowy z plażami Lod Alerces, nadmorski park narodowy Ziemi Ognistej – Tierra del Fuego, polodowcowe jezioro Nahuel Huari czy Półwysep Valdes.

Brazylia

Ten ogromny kraj może zachwycić wieloma przyrodniczymi atrakcjami takimi jak archipelag Fernando de Noronha, znajdujący się na liście UNESCO. W tym magicznym miejscu, można podziwiać żółwie, delfiny i albatrosy. W pobliżu znajdują się też piękne plaże – Praia do Leão, BaĂa do Sancho i BaĂa dos Pornos. Cudem natury jest z pewnością znajdujący się na granicy brazylijsko-argentyńskiej wodospad Iguazú.

Brazylia to jednak przede wszystkim wspaniale Rio De Janeiro, gdzie już u bram witają przybyszów rozciągnięte nad miastem ręce Chrystusa Odkupiciela. Będąc w Rio koniecznie trzeba zobaczyć miejsce corocznego festiwalu, czyli bulwar Avenida Atlantic. Fanów futbolu z pewnością zachwyci legendarny stadion Maracana, a w chwili wolnego czasu warto choć na chwilę nacieszyć się słońcem i odpocząć na słynnej Copacabanie.

Paragwaj

Ostatnim krajem na szlaku wycieczki jest Paragwaj. Do niedawna był on właściwie zamknięty dla turystów i nieco introwertyczny – w porównaniu do swoich sąsiadów. Od kilku lat jednak coś się zmieniło i państwo to coraz chętniej przyjmuje do siebie przybyszów zza granicy, Warto z tej szansy skorzystać i odkryć ten niedoceniany i tajemniczy kraj.

Na uwagę zdecydowanie zasługuje stolica, czyli Asuncion. Znajdziemy tam wiele pamiątek, takich jak Muzeum Kolonializmu Casa Viola, Palacio de Los Lopez, czyli siedziba prezydenta i rządu paragwajskiego, a także Narodowy Pantenon Bohaterów, czyli mauzoleum, w którym spoczywają bohaterowie narodowi.

W Paragwaju trzeba także zobaczyć Ruiny misyjnych redukcji jezuickich – Ruta Jesuitica i Trinitad, wpisane na listę UNESCO oraz miasto Villarrica, zwane centrum kulturalnym Paragwaju.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here