Przyjazne dla środowiska słomki

Bycie ekologiczny, życie zgodnie z filozofią less waste, a nawet zero waste jest w tym momencie bardzo popularne. W związku ze zmianami klimatycznymi, dużym zaśmieceniem mórz, oceanów, rzek, lasów i ogólnie środowiska naturalnego, dużo się mówi o tym jakiego rodzaju śmieci trafiają do środowiska i nigdy nie zostają przetworzone.

Tematem numer jeden jest za duża ilość plastiku, który rozkłada się najczęściej tysiąc lat i jak nie zostaną spalone lub wywiezione na wysypisko trafiają do środowiska naturalnego. Jednego roku do mórz i oceanów trafia aż 8 milionów plastikowych odpadów. Niestety trafiają na nie zwierzęta, które nie potrafią odróżnić plastiku od jedzenia. Połykają go i umierają, bo nie są w stanie go strawić. W związku z tak dużym problemem plastiku, powstał pomysł na bardziej ekologiczne przedmioty. Zastępowanie plastikowych przedmiotów biodegradowalnymi zaraziło cały świat. Stąd pomysł na ekologiczne słomki z papieru. Słomki plastikowe to zmora środowiska naturalnego. Wykorzystywane są one wszędzie – w restauracjach, barach, w domach, na wydarzeniach publicznych. Nie rozkładają się one w ogóle, nie ma co z nimi zrobić i zanieczyszczają Ziemię coraz bardziej.

Już coraz więcej miejsc rezygnuje ze słomek plastikowych. I nie tylko słomek, bo też sztućców, talerzy, kubków, itp. Problem ze słomkami wynika z tego, że jest to jeden z najbardziej nadużywanych, jednorazowych tworzyw sztucznych. Ekologiczne słomki papierowe mogą być przetworzone ponownie, nie rozkładają się tak długo jak plastikowe. Mimo tego, że kosztują więcej to opłaca się to na dłuższą metę stosować. W końcu każda rewolucja na Ziemi może wpłynąć na nasze życie za 20, 30 lat.Oczywiście trzeba sobie znać sprawę, że życie bez plastiku nie jest możliwe, ale ograniczenie go już jest. Jednak życie bez słomek plastikowych jest możliwe, tylko trzeba wprowadzić zmiany w życie. Wiele eventów obchodzi się już bez plastikowych słomek. Słomki papierowe z papierowe.slomki.biz to kolorowe, przyjazne dla środowiska produkty, które mogą zmienić środowisko naturalne na lepsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here