jak dobrać krawat
fot. Pexels.com

Krawat powinien się znaleźć w szafie każdego mężczyzny. Wielu z panów ma jednak problem z doborem odpowiedniego rodzaju tej części garderoby. W tym artykule doradzimy, jaki krawat wybrać.

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/jak-dobierac-krawat-czyli-nie-taki-krawat-straszny/

Odpowiedni dobór krawata

Krawat kojarzy nam się z nieodłącznym elementem koszuli z długim rękawem. Najczęściej jest przez nas poszukiwany, gdy wybieramy się na konkretną uroczystość lub potrzebujemy się elegancko ubrać w celach zawodowych. Jak wybrać odpowiedni krawat?

Krawaty mogą mieć różne oblicza – najczęściej różnią się kształtem, szerokością i kolorem. Jak dobrać krawat od tej technicznej strony? Wybór odpowiedniej szerokości uzależniony jest od szerokości klap marynarki – gdy te są wąskie, wybieramy wąski krawat, a gdy są szerokie, decydujemy się na jego szerszą wersję. Przy wyborze należy także wziąć pod uwagę kolor, fakturę i wzór garnituru czy koszuli. 

Krawat a koszula

Koszula najczęściej wyznacza nam kierunek, w którym powinniśmy podążyć przy wyborze krawata. Oczywiście najprościej jest go dobrać, jeśli nasza koszula jest biała. Podobnie jak sukienka à la mała czarna świetnie sprawdzi się u pań do każdej stylizacji, tak samo biała koszula będzie stanowić dla panów doskonałą bazę do wszelkich form ubioru – od stonowanych kolorów po szalone desenie. 

Jeśli mamy koszulę w klasycznych kolorach błękitu lub różu, warto postawić na bordowe lub granatowe krawaty. W tym przypadku można się również zdecydować na wzorzyste desenie i nietypową fakturę materiału. 

Zawsze dobrym wyborem będzie krawat, który jest zbliżony swoim odcieniem do wybranej przez nas koszuli. Jeśli jednak dobieramy krawat do marynarki lub garnituru, należy trzymać się zasady, żeby był on maksymalnie o trzy tony jaśniejszy lub ciemniejszy od narzuconego ubioru wierzchniego. 

Jeśli mamy ochotę na odrobinę szaleństwa i chcemy się zdecydować na pełen wzorów krawat, warto zwrócić uwagę na kolory jego detali – krawat, w którym występują wyraźne niebieskie akcenty, dobieramy do błękitnej koszuli.

Zobacz także: http://www.quadrat.pl/polskie-festiwale-2021-czy-sie-odbeda/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here