Akcesoria do sprzątania, które musisz mieć w swoim domu

Sprzątanie nie musi być mozolne – wystarczy mieć pod ręką odpowiednie akcesoria, aby zadbanie o czystość w swoim domu było szybkie, łatwe i wygodne!

Nie każdy z nas przepada za sprzątaniem. Warto jednak od czasu do czasu wysprzątać swój pokój lub dom. Teraz do jeszcze prostsze, gdy można wykorzystać w tym celu różnorodne akcesoria. Co warto mieć pod ręką?

Komplet ściereczek

Chociaż można sprzątać z użyciem ścierek ze starych koszulek, to jednak nic nie zastąpi specjalistycznych ściereczek z mikrofibry – włókien, które doskonale chłoną wodę oraz dobrze zbierają zanieczyszczenia z każdej powierzchni.

W domu warto mieć kilka ściereczek i regularnie je prać. Do toalety najlepiej wykorzystywać cały czas inną ściereczkę – w ten sposób sprzątanie będzie bardziej higieniczne.

Mop z wiaderkiem

Nie musisz myć podłogi na kolanach – wystarczy praktyczny mop z wiaderkiem, aby zadbać o czystość podłóg komfortowo.

W sklepach można znaleźć obecnie różne mopy – płaskie albo obrotowe. Do mopa warto także dokupić zapasową końcówkę.

Deska do prasowania

Prasowanie jest także elementem dbania o czystość w domu. Prasujemy nie tylko ubrania, ale też różne domowe elementy wyposażenia, na przykład firanki czy poszewki na poduszki.

Przyda się zatem dobra deska do prasowania Leifheit – łatwa w regulacji i pozwalająca na jeszcze efektywniejsze prasowanie. Deska do prasowania Leifheit zawiera specjalną warstwę, która powoduje odbijanie ciepła żelazka i tym samym usprawnia prasowanie z obu stron.

Myjka i ściągaczka do okien

Od czasu do czasu warto także umyć okna. W tym celu najlepiej wybrać specjalne myjki i ściągaczki, które pozwalają na łatwe pokrycie okna detergentem i na nadanie szybom krystalicznej przejrzystości.

Myjki i ściągaczki do okien mogą być też wyposażone w teleskopowe drążki – dzięki nim można dosięgnąć nawet do wysoko zamontowanych okien i przeszkleń.

Roboty do sprzątania

To już większy wydatek, ale na pewno zadowoli osoby, które nie lubią poświęcać czasu na sprzątanie.

Do wyboru mamy różne roboty sprzątające, na przykład odkurzające podłogi czy pomagające w myciu okien.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here