Płytki brązowe

Brąz to kolor pełen ciepła, kojarzący się wielu osobom z przyjemnymi doświadczeniami i naturą. Jednocześnie jest bardzo stonowany, nierzucający się w oczy i choć stosunkowo ciemny, wcale nie musi sprawiać przytłaczającego czy ponurego wrażenia. Wręcz przeciwnie, w wielu stylizacjach okazuje się doskonałym wyborem. Jak więc go zastosować?

Naturalne brązy drewna

Pierwszym sposobem na wykorzystanie brązu jest oczywiście używanie drewnianych mebli. Są niesamowicie rozpowszechnione w naszych domach ze względu na wiele użytecznych cech, od wielkiej trwałości aż po piękny wygląd. Nic więc dziwnego, że właśnie one dominują na salonach i są pierwszymi elementami w odcieniach brązu, które często przychodzą nam na myśl.

Warto przy tym zauważyć, że brąz drewna jest bardzo charakterystyczny, a jednocześnie zróżnicowany. Zależy nie tylko od gatunku drzewa, z którego wykonano deski, ale również od późniejszej obróbki czy użytych do konserwacji środków chemicznych. W związku z tym praktycznie w każdym domu może prezentować się nieco inaczej.

Brązowe dodatki

Kolejnym ciekawym sposobem na wykorzystanie koloru brązowego jest dodanie go jako elementu podkreślającego wygląd naszego wyposażenia. Dzięki temu, że barwa ta jest ciepła, naturalna i bardzo uniwersalna, doskonale komponuje się praktycznie ze wszystkimi innymi kolorami. W szczególności pięknie wygląda jako dodatek do kolorów ziemi, takich jak zieleń czy ochra.

Brązowe drobne akcesoria sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, od salonu aż po łazienkę. Zawsze przyciągają wzrok swoją niesamowitą, ciemną barwą, a jednocześnie są miłe dla oka i pomagają w stworzeniu przytulnego wnętrza.

Brąz jako jeden z głównych motywów wnętrzarskich

Pomimo iż kolor ten jest głęboki i ciepły, jeszcze do niedawna rzadko był wykorzystywany w stylizacji wnętrz. Obecnie jednak sięgamy po niego coraz częściej i to nie tylko na posadzkach, gdzie dominuje w postaci paneli. Może być również wykorzystywany do ozdabiania ścian, czy to malowanych, czy też pokrytych kafelkami.

Płytki brązowe są bardzo intrygującym akcentem w stylizacjach. Mogą występować obok wielu innych barw, od klasycznej bieli i stonowanych szarości, aż po intensywne odcienie pomarańczowego czy żółtego. W każdym z tych przypadków stanowią ocieplające, miłe tło, które lekko hamuje intensywność mocnych barw, a jednocześnie podkreśla niezwykłość tych delikatnych.

Brązowe płytki mogą zostać umieszczone praktycznie w każdym rodzaju pomieszczenia. W kuchni czy łazience sprawdzą się klasyczne kafelki, które pokryją posadzkę, a może także niektóre ściany, pomagając w ich ochronie przed zabrudzeniami i zniszczeniami. Z kolei nowoczesne płytki brązowe do salonu, które swoim wyglądem imitują drewno, będą doskonale harmonizować z intrygującymi kolorami tapicerek i drewnem, z którego wykonane są meble. Co więcej, bogactwo brązowych odcieni pomaga w łatwym doborze odpowiednich płytek i sprawia, że każde wnętrze może nabrać unikatowego charakteru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here