Czym wyróżniają się rękawiczki winylowe

Nowoczesne rękawiczki winylowe są ciekawą alternatywą dla rękawiczek lateksowych i nitrylowych, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Uniwersalne rękawiczki z winylu są bardzo skutecznym środkiem ochrony indywidualnej, który sprawdzi się w wielu branżach.

Czym tak naprawdę jest winyl?

Winyl to nic innego jak polichlorek winylu, a dokładniej mówiąc PVC. Tworzywo sztuczne ma bardzo wiele drogocennych właściwości, dlatego też cieszy się tak szerokim zastosowaniem. Olbrzymia popularność rękawiczek winylowych wynika przede wszystkim z bardzo konkurencyjnej ceny. Bez wątpienia jest to najlepszy wybór dla osób, które często korzystają z jednorazowych rękawiczek ochronnych i zwracają szczególną uwagę na kwestie ekonomiczne.

Winylowe rękawiczki dość dobrze dopasowują się do kształtu dłoni. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Jeżeli chodzi o elastyczność i rozciągliwość to przewyższają je wyłącznie rękawiczki lateksowe.

Szerokie zastosowanie

Winylowe rękawiczki są bardzo uniwersalne, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Nowoczesne rękawiczki ochronne wykorzystywane są między innymi w weterynarii, branży spożywczej, czy też w salonach kosmetycznych. Producenci oferują specjalne rękawiczki, które dostosowane są do wymagającego sektora automotive i cleaning.

Największym zainteresowaniem cieszą się specjalne rękawiczki winylowe, które chronią przed bakteriami, substancjami chemicznymi i grzybami. Niektóre modele są w stanie zapewnić taką samą ochronę jak konkurencyjne rękawiczki lateksowe i nitrylowe.

Dlaczego warto?

Dla wielu osób dużym atutem winylowych rękawiczek jest syntetyczność. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że z winylowych produktów korzystać mogą osoby zmagające się z alergiami. Osoby, które uczulone są na lateks powinny w pierwszej kolejności sprawdzić właśnie modele winylowe.

Dla wielu użytkowników dużym plusem może okazać się także to, że winyl nie ma praktycznie żadnego zapachu. Nawet jeżeli rękawiczki będą użytkowane przez cały dzień, to nie pozostawią nieprzyjemnej woni. Ciekawą propozycją są także syntetyczne rękawice w nowoczesnej formule winylowo-nitrylowej, które łączą największe zalety obu materiałów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here