Implanty metodą all on 4

All-on-4 to proteza hybrydowa montowana na 4 implantach. Może zastąpić zarówno górny, jak i dolny łuk. Jest rozwiązaniem stałym, więc konserwacja jest również łatwiejsza. Nowy uśmiech możesz traktować jak naturalne zęby. Protezę może wyjąć tylko dentysta. Twój dentysta jest najlepszą osobą, która doradzi, czy powinieneś zdecydować się na implanty dentystyczne all-on-4. Ogólnie rzecz biorąc, rozwiązanie to jest zalecane dla tych, którzy mają wszystkie zęby na łuku brakujące lub których zęby są uszkodzone i nie do naprawienia. Metoda jest również odpowiednia, jeśli pacjent doświadczył utraty masy kostnej. Konstrukcja pozwala na mniejszą ilość kości w celu wsparcia odbudowy. W rzeczywistości dodatkowa redukcja kości jest zawsze wymagana, aby all-on-4 zrobił miejsce na protezę.

Koncepcja implantów dentystycznych all-on-4

W implantach dentystycznych all-on-4, będziesz potrzebować tylko czterech implantów do podparcia protezy z pełnym łukiem. Dentysta wstawi dwa implanty w okolicy przedniej (miejsce siekaczy bocznych) i dwa implanty w tylnej części trzonowej pod maksymalnym kątem 45°. Leczenie implantami stomatologicznymi all-on-4 wykorzystuje gęstą kość w przedniej części. Poza tym umieszczenie tylnych implantów pod kątem sprawia, że implant jest bezpieczny i stabilny, co zwykle eliminuje potrzebę przeszczepu kości (procedura bez przeszczepu). Często w dniu zabiegu otrzymasz prowizoryczną stałą protezę (natychmiastowe obciążenie implantów), którą będziesz nosić w okresie gojenia (osseointegracja). All-on-4 jest zwykle najlepszy dla pacjentów z bliskimi strukturami anatomicznymi, takimi jak zatoki szczękowe i nerwy, ponieważ przechylenie tylnych implantów pomaga uniknąć struktur anatomicznych.

Zalety all-on-4

 • Mniej implantów, mniej kosztów (opłacalne rozwiązanie).
 • Odpowiedni dla pacjentów z cienką lub wąską kością szczęki. Nie ma potrzeby przeszczepu kości (procedura bez przeszczepu).
 • Odpowiedni dla pacjentów z bliskimi strukturami anatomicznymi, takimi jak zatoki szczękowe i nerwy.
 • Protezę stałą można otrzymać w dniu zabiegu (natychmiastowe obciążenie implantów).

Wady all-on-4

 • Większe obciążenie pochylonych implantów.
 • Możliwe problemy z powodu natychmiastowego obciążenia implantów.
 • Proteza tymczasowa zwiększy całkowity koszt zabiegu.

Kto kwalifikuje się do zabiegu all-on-4?

Zabieg ten ma na celu pomoc pacjentom z brakami w uzębieniu lub tym, którzy potrzebują ekstrakcji wszystkich zębów. Jeszcze do niedawna warunkiem powodzenia implantu była odpowiednia ilość kości, która niestety — zwłaszcza w szczęce — szybko zanika. Obecnie nawet brak kości w szczęce nie jest problemem, ponieważ można ją zastąpić implantami zygomatycznymi, które są wprowadzane bezpośrednio do kości zygomatycznej i nie wymagają tak dużej przestrzeni do zakotwiczenia zębów. Z tego powodu metoda all-on-4 jest bardzo pożądanym i skutecznym rozwiązaniem w przypadku brakujących zębów.

Przeciwwskazania

Zazwyczaj implanty dentystyczne są odpowiednie dla pacjentów z brakującym zębem / zębami. Są one jednak przeciwwskazane w następujących przypadkach:

 • W czasie ciąży
 • Pacjenci w wieku poniżej 18 lat
 • Nałogowi palacze
 • Alkoholizm i nadużywanie narkotyków
 • Pacjenci otrzymujący radioterapię lub chemioterapię

Znieczulenie

Procedura implantów stomatologicznych all-on-4 to chirurgia jamy ustnej. Będziesz więc potrzebował znieczulenia, aby czuć się komfortowo podczas zabiegu. Opcje znieczulenia obejmują:

Znieczulenie miejscowe: często dentysta stosuje znieczulenie miejscowe do umieszczania implantów. Znieczulenie miejscowe nie zakłóci stanu czujności, a podczas zabiegu będziesz obudzony.

Świadoma sedacja: dentysta może zaoferować znieczulenie miejscowe w połączeniu ze świadomą sedacją, aby pomóc zmniejszyć lęk i dyskomfort podczas zabiegu. Stworzy stan podobny do snu i sprawi, że poczujesz się zrelaksowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here