Kreatywne i tanie meble

Urządzenie ciekawych wnętrz w domu wcale nie musi kosztować majątku. Mogłoby się wydawać, że zakup interesujących mebli czy innych elementów wyposażenia to wielki wydatek. W rzeczywistości istnieje wiele sposobów na urządzenie bardzo kreatywnych wnętrz przy minimalnych kosztach. Wystarczy zwrócić się w stronę szeroko rozumianego recyklingu. W naszym otoczeniu znajdziemy mnóstwo prostych z pozoru rzeczy, które przy odrobinie wysiłku możemy zmienić w prawdziwe meble. Przykładem są tu skrzynki na owoce.

Oryginalne wyposażenie wnętrz

Skrzynki na owoce są powszechnie spotykane w całej branży spożywczej i rolniczej. Nie kosztują one zbyt wiele, zatem bez problemów możemy kupić nawet większą ich ilość do swojego domu. Niekiedy nie musimy nawet wydawać na to pieniędzy. Nieużywane i niepotrzebne skrzynki plastikowe na owoce posiada na swoim składzie wiele sklepów czy hurtowni. Wystarczy popytać w kilku miejscach, istnieje bowiem szansa, że otrzymamy je gdzieś zupełnie za darmo.

Co można zrobić ze skrzynki po owocach?

Wszystko zależy tu jedynie od naszej wyobraźni oraz potrzeb. Skrzynki plastikowe na owoce mają z pozoru prostą konstrukcję, co teoretycznie uniemożliwia wykorzystywanie ich na różne sposoby. W rzeczywistości jednak dają wręcz nieograniczone możliwości.

Oryginalny kącik kawowy

Skrzynki po owocach idealnie nadają się do stworzenia w salonie niewielkiego, przytulnego kącika do kawy czy herbaty. Jedna skrzynka posłuży w takim przypadku za stolik, inne – za krzesła. Jeśli posiadamy skrzynki drewniane, możemy pokusić się o pozostawienie ich w naturalnym, drewnianym odcieniu. Trzeba jedynie oczyścić ich powierzchnię papierem ściernym.

Wygodna organizacja wnętrz

Ze skrzynek na owoce możemy zrobić najróżniejsze półki, pasujące właściwie do każdego wnętrza. Można również ustawić kilka z nich na sobie, tworząc większy regał – nawet o bardziej fantazyjnej i mało standardowej konstrukcji. Wygląd takiej półki może być uzależniony od charakteru pomieszczenia. W salonie warto pomalować skrzynkę po owocach w ciekawy wzór. Jeśli ma to być półka do pokoju dziecięcego, możemy pomalować ją w żywych kolorach i obkleić motywami ze znanych bajek.Korzystanie ze skrzynek na owoce w charakterze mebli to świetny pomysł. Nie tylko tworzymy w ten sposób oryginalne wnętrza i oszczędzamy sporo pieniędzy, ale też bierzemy udział w procesie recyklingu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here