Pięć rzeczy, o których musisz pamiętać wybierając mieszkanie

Decyzja o wyborze mieszkania powinna być podjęta w bardzo skrupulatny sposób. W tym celu należy rozważyć wiele czynników. Wielkość mieszkania, jego lokalizacja, możliwości komunikacyjne, to tylko niektóre czynnik mające wpływ na dokonany wybór. Nie bez znaczenia jest często również cena. Na co jeszcze uważać, żeby nie żałować?

Pierwsze decyzje

W pierwszej kolejności, gdy już wiemy jak duże mieszkanie potrzebujemy i gdzie powinno się ono znajdować, warto zastanowić się czy interesują nas oferty wyłącznie z rynku pierwotnego, czy pod uwagę bierzemy także rynek wtórny. Kolejnym krokiem powinno być rozważenie, czy szukamy wymarzonego mieszkania samodzielnie przeglądając ogłoszenia, czy korzystamy z pomocy biura nieruchomości. Decyzje te mają wiele atutów, jak też wiele wad. Poszukiwanie mieszkania przez biuro wiąże się z dodatkowymi kosztami, jednak może okazać się szybszym i skuteczniejszym rozwiązaniem niż samodzielne działania. W mieszkaniu z rynku wtórnego można zamieszkać właściwie od razu, jeśli tylko nie planujemy generalnego remontu. Natomiast rynek pierwotny pozwoli urządzić mieszkanie od podstaw zgodnie z naszymi upodobaniami.

Koszt utrzymania mieszkania

Jest bardzo istotną kwestią. Choćby w aspekcie czynszu administracyjnego, który bywa dość zróżnicowany w zależności od wielkości mieszkania oraz jego lokalizacji. Wybierając własne mieszkanie warto także zwrócić uwagę na detale, takie jak rodzaj okien, czy ocieplenie budynku. To podstawowe kwestie, które pozwolą nie wydać fortuny np. na ogrzewanie. Ciekawą kwestią jest zwrócenie uwagi na fakt, jaki rodzaj ogrzewania jest wykorzystywany w mieszkaniu? Idealnie, gdyby było w nim ogrzewanie płaszczyznowe, a jeśli nie ma, to warto zasięgnąć opinii eksperta, jak np. uponar.pl, który oceni możliwość jego instalacji. Dlaczego warto? Ponieważ ogrzewanie płaszczyznowe jest doskonałym rozwiązaniem, zapewniającym równomierne rozłożenie ciepłą w całym mieszkaniu. Dodatkowym atutem jest brak grzejników czy rur, które często przeszkadzają podczas aranżacji wnętrza, burząc tym samym całą koncepcję wystroju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here