maszynka do mielenia
fot. pixabay.com

Dania z mięsem mielonym, takie jak klopsiki i lasagne są niewątpliwie pyszne. Jednak są one również pracochłonne. Na szczęście przynajmniej część pracy możemy wykonać za pomocą elektrycznej maszynki do mięsa.

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/maszynka-do-mielenia-jaka-wybrac/

Maszynki do mielenia mięsa

Zanim zdecydujesz, jaka maszynka do mielenia będzie dla Ciebie najlepsza warto zwrócić uwagę na ich rodzaje:

maszynka do mielenia ręczna – to już raczej urządzenie zabytkowe. Rzadko w którym domu można je spotkać,

maszynka do mielenia z silnikiem elektrycznym – jest znacznie bardziej wydajna i przede wszystkim nie wymaga od nas wysiłku. Wystarczy włączyć urządzenie i wrzucać kawałki mięsa do otworu wlotowego. Może ona też służyć jako maszynka do mielenia ziemniaków. Czasem tylko musimy pomóc sobie popychaczem.

Jaką wybrać?

Najpopularniejszym wariantem jest krajalnica. Krajalnica jest przystawką, która jest przymocowana do korpusu maszyny zamiast komory mielenia. W obudowie noża umieszczamy metalowe bębny, które obracają się i tną różnego rodzaju produkty. W zależności od rodzaju bębna można je pokroić na kawałki, małe i duże plasterki lub zetrzeć na miazgę. Montaż i obsługa przecinarki jest niezwykle prosta. Instalacja nie powinna zająć więcej niż 10 sekund. Producenci zwykle dołączają do krajalnicy cztery bębny.

Jakie są zalety maszynki do mielenia mięsa z przystawkami takimi jak krajalnica? Po pierwsze, nieocenione jest przygotowanie różnego rodzaju sałatek. To, co będziemy kroić przez 15 minut, krajalnica zrobi w ciągu minuty. Ta przystawka jest również idealna do przyrządzania zup i sałatek. Bębny rozdrabniacza muszą być wykonane ze stali nierdzewnej i nadawać się do mycia w zmywarce.

Coraz popularniejsze stają się również wypełniacze, które są akcesoriami do wyrobu kiełbas. Nie jest to bardzo skomplikowane urządzenie, dlatego mięso pokryjemy specjalną powłoką, aby uzyskać domowe kiełbaski. Młynki do mięsa i młynki do wędlin to bardzo praktyczne wyposażenie.

Przeczytaj też: http://www.quadrat.pl/maszynka-do-lodow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here