Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej w roku 2018

Medycyna estetyczna rozwija się z roku na rok, do tego jej popularność w naszym kraju błyskawicznie rośnie. Coraz więcej Polek nie tylko dostrzega możliwości poprawy swojej urody, ale również ma ku temu realne możliwości. Z racji tego, że rok 2018 powoli dobiega końca, skupmy się na zabiegach medycyny estetyczne, które były w nim najpopularniejsze.

1. Uzupełnianie kwasu hialuronowego

Pomimo tego, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszej skórze, z wiekiem zaczynamy odczuwać powolny spadek jego poziomu w organizmie. Objawia się to głównie wiotczeniem skóry czy pojawieniem się zmarszczek. Na szczęście istnieje prosta możliwość jego uzupełnienia.

Za pomocą iniekcji kwas hialuronowy może zostać dostarczony np. w te części naszej twarzy, które tego wymagają. Po jego wchłonięciu skóra stanie się napięta i nabierze dawnego piękna. Sam kwas hialuronowy może zostać wykorzystany również do podniesienia kącików ust, które opadają, poprawienia owalu naszej twarzy czy spłaszczenia blizn. Sprawia to, że zabieg ten jest bardzo uniwersalny, przez co jest też tak popularny.

Same efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet kilkanaście miesięcy, jednak jest to kwestia indywidualna naszego organizmu. Sam zabieg należy do prostych i relatywnie tanich.

2. Mezoterapia

To kolejny zabieg, który stosowany jest na twarz. Całość zaczyna się od pobrania krwi od pacjentki i odwirowaniu jej, w celu odseparowania płytek krwi. Następnie przeprowadzana jest sam zabieg, który polega na wykonaniu odpowiedniej ilości nakłuć, dzięki którym do skóry właściwej zostanie dostarczony odpowiedni dla nas preparat. Składać się na niego mogą wspomniany już wcześniej kwas hialuronowy, witaminy czy wyciągi z roślin.

Wszystko to po to, aby mechanizmy regeneracyjne naszego organizmu i naszej skóry zostały na nowo pobudzone. Zabieg sugerowany jest osobom, które posiadają zmarszczki czy skórę wiotką lub odwodnioną. Ten zabieg również należy do prostych, jest on również jednorazowy i zaliczany do bardzo skutecznych.

3. Usuwanie przebarwień – Cosmelan

To kolejny zabieg, który pomoże nam, jeżeli nasza twarz nie wygląda perfekcyjnie. W tym przypadku tyczy się to problemów z plamkami czy piegami na naszych twarzach. Wiele zmian czy przebarwień tego typu pojawia się albo ze względu na promieniowanie słoneczne, albo ze względu na kwestie zdrowotne (zmiany mogą być związane z problemami, czy to z tarczycą, czy z wątrobą). Rozwiązaniem okazuje się właśnie Coselan – to zabieg, który składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest nałożenie na naszą twarz specjalnej maski, drugi zaś odbywa się już w domowym zaciszu. Musimy stosować zalecone nam specjalistyczne preparaty. Dzięki temu uda nam się na dobre rozjaśnić naszą cerę i pokonać przebarwienia, które się na niej pojawiły.

4. Botoks i niwelowanie zmarszczek

Pomimo tego, że w naszym kraju mówi się o botoksie dużo i niestety – niekoniecznie dobrze – cały czas jest on tak samo skuteczny, jak i popularny. Co istotne, jest on stosowany również w innych branżach, chociażby w okulistyce, co podkreśla fakt, że jest to po prostu rozwiązanie dla nas bezpieczne.

Jeżeli chcemy pozbyć się zmarszczek, nadal powinniśmy brać tę opcję pod uwagę. Botoks niweluje część połączeń nerwowo-mięśniowych, rozluźnia naszą twarz, dzięki czemu nasza cera staje się piękniejsza.

Warto jednak stosować go z umiarem, po konsultacji z odpowiednim specjalistą – wtedy będziemy zadowolone z efektu, jakie na nas czekają.

5. Wolumetria i owal twarzy

Jedną z największych zmian, która dotyka kobiety wraz z mijającymi latami, jest właśnie zmiana owalu ich twarzy.

Dla wielu kobiet jest to problem znacznie większy, niż potencjalne zmarszczki, które pojawiają się na ich twarzach.” podkreśla Joanna Kuschill-Dziurda z www.medestetis.pl.

Wolumetria stosowana jest właśnie w takich przypadkach. Jeżeli kobiety zauważają, że kształt ich twarzy zaczyna przypominać kwadrat, pojawiają się tzw. chomiki czy opadają kąciki ust – są to sygnały, że owal twarzy zaczyna zmieniać się coraz bardziej. W takim wypadku specjaliści medycyny estetycznej starają się, za pomocą specjalistycznych technik oraz preparatów, przywrócić twarzy jej dawny kształt. Nie jest to zadanie proste, zwłaszcza dlatego, że nie można popaść w przesadę, co może skończyć się przesadzonym i nienaturalnym efektem. Podczas zabiegu stosowany jest zarówno kwas hialuronowy, jak i np. polimlekowy.

Zadbaj o swoją urodę

Jeżeli kształt czy skóra Twojej twarzy nie prezentują się jak dawniej lub dotyczą Cię inne problemy natury estetycznej – nie czekaj i sprawdź, jak mogą Ci pomóc. Koniecznie sprawdź ofertę Instytutu Medycyny Estetycznej MedEstetis. Czekają tam na Ciebie nie tylko specjaliści, ale również szeroki wachlarz zabiegów, dzięki którym będziesz mogła znowu poczuć się piękna. Więcej informacji o ofercie oraz wykonywanych zabiegach, jak i również o lokalizacji gabinetów MedEstetis w Polsce, znajdziesz na ich stronie internetowej www.medestetis.pl, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here