Powody, dla których powinieneś poznać hiszpański

Hiszpania to słoneczny kraj pełen uśmiechniętych ludzi i ojczyzna wielu wybitnych postaci, których działalność zapisała się w dziejach historii. To kraj różnorodny, który zachwyca szerokie grono turystów swoim pięknym krajobrazem, ale także i niesamowitą kulturą i śpiewnym językiem, który wpada w ucho. Oto kilka powodów, dla których warto się z nim bliżej zapoznać i skorzystać z kursów hiszpańskiego!

Łatwe podróże i dodatkowe atuty

Zapisanie się na kurs hiszpańskiego może przynieść wiele korzyści. Każdy, kto interesuje się tą kulturą i krajem powinien spróbować swoich sił w nauce nowego języka, ponieważ bardzo prawdopodobne jest, że kiedyś zdarzy się podróżować w tym kierunku. Opanowanie hiszpańskiego pozwoli na większą swobodę w trakcie podróży i sprawi, że bariera komunikacyjna nie będzie dla nas żadną przeszkodą.

Umiejętność posługiwania się większą ilością języków otwiera przed nami furtki do wielu ścieżek kariery. Jest to dodatkowy atut, który można zamieścić w swoim CV. Zresztą, kurs hiszpańskiego wyposaży cię nie tylko w zdolność posługiwania się biegle językiem, ale także pozwoli ci na poznanie realiów życia w Hiszpanii, które mogą być cenną wiedzą.

Kultura na wyciągnięcie ręki

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania ze światowego dziedzictwa kulturowego, ale większość konsumowanych przez nas rzeczy to nie oryginały – w większości są to przekłady i tłumaczenia lub treści anglojęzyczne. Znając język, w którym pierwotnie powstało dzieło będziemy mieli gwarancję czerpania z niego dosłownie wszystkiego, co autor chciał przekazać odbiorcy. Znając hiszpański, będziemy mogli korzystać z kultury bez ograniczeń.

Ucząc się języka poznajemy nie tylko konkretne formy gramatyczne i słowa. Kursy hiszpańskiego mogą wyposażyć nas w coś równie cennego, czyli poznanie historii kraju, ale też i samych ludzi, oraz ich zwyczajów i tradycji. Dzięki temu będziemy obeznani w tematyce hiszpańskiej i łatwiej będzie nam kontynuować dalszą naukę znając konteksty kulturowe.

Nowy język to nowe znajomości

Kurs hiszpańskiego zapewnia nam wzrost kompetencji językowych, a tym samym sprawia, że poznanie nowych ludzi i nawiązanie międzynarodowych relacji stanie znacznie prostsze, niż przy znajomości wyłącznie języka angielskiego.

Prowadzenie ciekawych dyskusji, ale też i żywych pogawędek przyjdzie nam z większą łatwością i nic nie będzie stać na przeszkodzie temu, by poznać społeczność Hiszpanii na żywo, w pełnej ich okazałości, takich jakimi są naprawdę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Wrocławia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here