Zabiegi medycyny estetycznej dedykowane mamom

Sprowadzenie na świat potomstwa, donoszenie ciąży, urodzenie dziecka, karmienie piersią i szereg zmian towarzyszących tym procesom nie pozostaje bez wpływu na kondycję fizyczną i psychiczną kobiet. Bardzo wiele z nich ma problem z akceptacją zmian jakie zaszły w ich ciele i popada w związku z nimi w stany obniżonego nastroju czy nawet depresyjne.

Medycyna estetyczna dla mam

Znaczne przybranie na wadze, zmiana kształtu piersi, fluktuacja tkanki tłuszczowej w różnych obszarach ciała, rozejście mięśni brzucha, utrata jędrności i nadmiar skóry (zwłaszcza na brzuchu) to tylko niektóre z problemów estetyczno – funkcjonalnych, jakim stawiają czoła świeżo upieczone mamy. Choć wiele z nich można zwalczyć ćwiczeniami i odpowiednią dietą, to część będzie wymagała ingerencji lekarskiej. Medycyna estetyczna pozwala kobietom na odzyskanie pewności siebie i powrót do ciała sprzed ciąży.

Warto pamiętać, że niektóre z komplikacji pociążowych może mieć poważny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie kobiety. Dzieje się tak w przypadku problemu z rozejściem mięśni brzucha, wywołanym jego silnym rozciągnięciem podczas ciąży. Jeżeli przekracza ono pewien poziom może powodować dolegliwości takie jak: wypadanie macicy, nietrzymanie moczu, problemy z kręgosłupem, utrata stabilności, ból podczas stosunku oraz przepuklinę. Jest to zdecydowanie stan wymagający ingerencji chirurga. Medycyna estetyczna ma w swej ofercie zabieg odbudowy mięśni prostych brzucha i korekty jego czynności. Taki zabieg będzie miał szczególne znaczenie dla kobiety.

Z jakiego typu zabiegów mogą skorzystać młode mamy?

Do popularnych zabiegów dedykowanych mamom należy radiofrekwencja mikroigłowa stosowana, na przykład, w celu redukcji rozstępów. Innym ciekawym zabiegiem jest wykorzystaniem skoncentrowanych ultradźwięków, czyli Hifu do ujędrnienia i redukcji zwiotczałej skóry. Medycyna estetyczna oferuje także korektę kształtu piersi w postaci ich liftingu czy usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez zabieg liposukcji.

Choć, mogłoby się wydawać, że po porodzie uwaga otoczenia powinna zwrócić się na dziecko, warto w tym momencie pomyśleć o mamie, która je urodziła. Wbrew pozorom to ona może potrzebować zadbania o swoje ciało i psychicznego wsparcia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermokliniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here