Przeszczep włosów

Przeszczep włosów może pomóc osobom, które borykają się z problemem nadmiernie wypadających, osłabionych włosów. Słabe, matowe i niezdrowo wyglądające włosy mogą stanowić kompleks na tle wyglądu i w efekcie doprowadzić do złego samopoczucia osoby potrzebującej wspomnianego zabiegu.Przeszczep włosów efekty z pewnością poprawią samoocenę pacjenta.

Przeszczep włosów – podstawowe informacje

Przeszczepienie włosów jest zabiegiem skutecznym niemal w 100%. Często pacjenci zastanawiają się, czy przeszczepy takie należy ponawiać, aby uzyskać pożądany efekt, jednak przeszczep taki odbywa się tylko raz i starcza na całe życie. Całkowity koszt zabiegu uzależniony jest od ilości mieszków włosowych, które ulegną przeszczepowi, a to z kolei podyktowane jest wielkością obszaru łysienia. Konsultacje jednak zawsze rozwiewają zabiegi cenowe. Cena bazowa zaczyna się od około trzech tysięcy. Przeszczep włosów efekty – przeszczep jest jednak zabiegiem i skóra wokół konkretnego miejsca jest opuchnięta, więc najpierw trzeba odczekać średnio od 7 do 10 dni, by zniknął obrzęk, na ostateczne efekty natomiast czeka się tyle, ile normalnie czekamy na wzrost mieszków włosowych, czyli kilka miesięcy. przeszczep włosów przed i po – różnica jest zauważalna i warto cierpliwie na nią czekać.

Przeszczep włosów FUE

Przeszczep włosów wykonywany metodą FUE, czyli follicular units extraction polega na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszkowych przy jednoczesnym pozostawieniu bardzo małych, niewidocznych gołym okiem blizenek w okolicy dawczej. Przeszczep włosów FUE zakłada przeszczepienie wszystkich potrzebnych struktur włosa, w tym również komórki macierzyste stymulujące jego wzrastanie. Zazwyczaj zabieg przeprowadzany metodą FUE jest wykonywany u stosunkowo młodych pacjentów, którzy chcą wyeliminować nieestetyczną bliznę w okolicy dawczej. Dzięki temu można ściąć włosy na bardzo krótko. Ów zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Przed zabiegiem lekarz zakreśla miejsca, z którego będą pobierane przeszczepy (okolica dawcza) i miejsca, do których przeszczepy będą implementowane (okolica biorcza). Podstawą dokumentacji medycznej są zdjęcia zawierające te dwa obszary.

Przeszczep włosów przed i po

Przeszczep włosów może znacznie podnieść komfort życia pacjentów cierpiących na problemy nadmiernego łysienia. To ratunek dla lepszego samopoczucia, ale także poprawa wyglądu fizycznego. Okolica dawcza goi się zwykle 1-2 tydz. po zabiegu. Metoda FUE zapewnia też możliwość wykonania zabiegu przeszczepu włosów u pacjentów, którzy mają skłonności do szerokich i przerostowych blizn. Szybki jest również czas powrotu do pełnej sprawności po zabiegu, dzięki czemu metoda ta staje się coraz bardziej popularna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here