Szkolenia AFF - czyli jak nauczyć się skakać ze spadochronem?

W poszukiwaniu coraz ciekawszych form rekreacji oraz nietypowego organizowania swojego wolnego czasu wiele osób decyduje się na spróbowanie skoków ze spadochronem. Jest to wbrew pozorom o wiele łatwiejsze niż większości laików się wydaje. Aby rozpocząć niezwykłą przygodę, wystarczy przejść szkolenia AFF.

Co kryje się pod pojęciem szkolenie AFF?

Najprostsze wyjaśnienie kryje się za rozszerzeniem angielskiego określenia Accelerated FreeFall. Oznacza ono szybką naukę swobodnego spadania, która jest podstawą organizowania tego rodzaju szkoleń.

Szkolenia AFF obejmują wszystkie niezbędne informacje teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne, dzięki którym każdy adept sportu spadochronowego nabywa umiejętności wystarczające do wykonywania samodzielnych skoków.

Kursy nauczające bezpiecznego i prawidłowego skakania ze spadochronem z reguły trwają tylko kilka dni, dlatego cieszą się wciąż rosnącą popularnością.

Jakie elementy obejmują kursy spadochronowe?

W części praktycznej przekazywana jest szczegółowa wiedza na tematy związane z budową sprzętu, użytkowaniem uprzęży oraz postępowaniem w sytuacjach awaryjnych, które mogą zdarzyć się podczas wykonywania podniebnych ewolucji. Każdy etap nauki omawiany jest z udziałem opiekuna – instruktora oraz korygowane są wszelkie ewentualne błędy.

Część praktyczna to już skoki ze spadochronem w naturalnych warunkach, które każdy student wykonuje wraz z instruktorem, a w późniejszym etapie samodzielnie pod czujnym okiem doświadczonego skoczka. W praktyce wykonywane są skoki o siedmiu poziomach trudności, a ich pozytywne zakończenie decyduje o wręczeniu studentowi odpowiedniego certyfikatu.

Dla kogo przeznaczone są szkolenia spadochronowe?

Szkolenia AFF są powszechnie dostępne w klubach zrzeszających skoczków spadochronowych. Aby przystąpić do szkolenia, nie trzeba posiadać żadnych dodatkowych umiejętności, ani uprawnień. Wszystko, co jest potrzebne do samodzielnego wykonywania skoków zostaje przekazane uczestnikom podczas szkolenia.

Należy posiadać ukończone osiemnaście lat oraz zadowalający stan zdrowia. Chęć do nauki tego pięknego i fascynującego sportu wystarczy, aby przystąpić do przyswojenia sobie koniecznej wiedzy. Po ukończeniu szkolenia można dalej doskonalić swoje umiejętności.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here