Badanie nasienia w diagnostyce niepłodności

Rosnący problem niepłodności wśród coraz młodszych osób sprawia, że z roku na rok przybywa klinik specjalizujących się w leczeniu par. Są one dostępne praktycznie w każdym większym mieście, a z dostępem do lekarzy specjalistów nie ma dziś już większego problemu.

Niepłodność męska

Diagnoza niepłodności zawsze dotyczy zarówno kobiety, jak i mężczyzny. U kobiet sprawdza się drożność jajowodów, owulację oraz wszystkie badania laboratoryjne. U mężczyzny badaniem podstawowym i koniecznym jest badanie nasienia. Okazuje się bardzo często, że nawet młodzi, zdrowi, wysportowani mężczyźni mają morfologię plemników na poziomie niemal 0%, co całkowicie wyklucza naturalne poczęcie. Czynnik męski w dzisiejszych czasach jest główną przyczyną niepłodności.

Zalecenia przed badaniem nasienia

Na Badanie nasienia można umówić się do każdej kliniki, która prowadzi tego typu profil działalności. Sprzęt i metody badań są zbliżone więc nie ma większego znaczenia czy wybierzemy badanie nasienia Częstochowa czy badanie nasienia Katowice. Ważne jest, aby przed badaniem nasienia zachować wstrzemięźliwość seksualną około 2 dni (nie należy również zbyt długo powstrzymywać się od współżycia, gdyż może to dać niewiarygodny wynik). Przed badaniem nie należy przyjmować antybiotyków, a stan zdrowia powinien być dobry (bez gorączki czy aktywnej infekcji).

Jak wygląda badanie nasienia?

Badanie nasienia Częstochowa czy badanie nasienia Katowice to badanie proste i nieskomplikowane, choć nieco krępujące dla mężczyzny. Polega ono na oddaniu nasienia do specjalnej próbówki. Każda klinika leczenia niepłodności czy palcówka oferująca tego typu badanie gwarantuje intymny pokój, gdzie w ciszy, na osobności i we względnym komforcie można oddać nasienie. Bardzo często mężczyźni wstydzą się tego badania i obawiają się, że wynik podważy ich męskość. Nie warto jednak zwlekać, gdyż dobra wiadomość jest taka, że nawet w przypadku gorszych parametrów można zdziałać cuda i poprawić parametry nasienia za pomocą diety czy odpowiednich suplementów. Im szybciej specjalista otrzyma wynik do wglądu, tym szybciej zadziała i przepisze odpowiednie leczenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here