Co stanowi o wyjątkowych zapachach perfum

Perfumy to wyjątkowe kompozycje zapachowe które powstają dzięki wiedzy perfumiarzy którzy wiedzą w jaki sposób dobrać poszczególne nuty aby uzyskać odpowiedni zapach.

Oczywiście skład perfum zawsze objęty jest tajemnicą, w perfumeriach znajdziemy bardzo wiele wyjątkowych zapachów które znane są na całym świecie. Dobrym przykładem są perfumy Chanel No 5, które mają już ponad 100 lat. Oczywiście perfumy mogą powstawać na bazie składników naturalnych lub też syntetycznych, dzięki czemu możemy otrzymać bardzo oryginalne zapachy.

Jak wytwarza się perfumy?

Rynek perfumeryjny zostało zrewolucjonizowały na początku XX wieku kiedy można było uzyskiwać różne substancje syntetyczne, pozwoliło to na obniżenie kosztów produkcji perfum. Dzięki temu można było odtworzyć zapachy przykładowo kwiatowe, zapach jaśminu, konwalii, lilii. Oczywiście perfumy nie mogą nas uczulać czy też wywoływać alergii, powinny być to zapachy obojętne dla naszej skóry. Aby zapach utrzymywał się przez dłuższy czas należy pamiętać jakby spryskiwać nadgarstki, szyję, miejsca za uszami czy też przykładowo łokieć, skąd zapach będzie unosił się przez cały dzień. Najlepsze wody toaletowe będą utrzymywały się na naszym ciele przez cały dzień, warto jednak pamiętać iż zapach uzyska swój ostateczny wyjątkowy aromat dopiero po nałożeniu na naszą skórę. Kiedy jesteśmy w perfumerii możemy powąchać perfumy na specjalnym testerze czy też we flakoniku, jednak dopiero spryskanie skóry i sprawdzeniu przykładowo po godzinie zapach może dać nam prawdziwe odczucia, będzie to zapach który towarzyszy nam w ciągu dnia.

Nuty zapachowe które wydobywają się z perfum mogą zmieniać się w ciągu kolejnych godzin, ważne jest aby perfumy były wyczuwalne przez jak najdłuższy czas. Oczywiście możemy wybrać wody perfumowane które posiadają większe stężenie olejków zapachowych niż woda toaletowa, dzięki czemu zapach będzie również nieco bardziej wyrazista. Pamiętajmy przy tym iż perfumy należy przechowywać w odpowiednim miejscu, powinno być to miejsce zacienione oraz możliwie chłodne. Obecnie wiele gwiazd muzyki wypuszcza swoje linie perfum, dobrym przykładem jest jennifer lopez perfumy damskie charakteryzują się dużą lekkością, będą posiadały nuty zapachowe kwiatów, cytrusów. Z pewnością jest to bardzo ciekawa propozycja, w tym przypadku możemy znaleźć zapachy lekkie które będą odpowiednie przykładowo w okresie wiosny czy też będzie to odpowiedni zapach na lato.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here