aplikacja z mapami

Wędrówki po górach to aktywna forma spędzania wakacji. Chociaż lato kojarzy nam się z relaksem i odpoczynkiem, to nie każdy preferuję taki rodzaj spędzania lata. Są osoby, które nie wyobrażają sobie wakacji bez gór. Aktywna forma wypoczynku w dzisiejszych czasach jest bardzo pożądana. Wybierając się jednak na wycieczkę w góry, powinniśmy zadbać o swój ubiór, najpotrzebniejsze rzeczy, ale też o aplikację z mapami do odnajdywania się w terenie górskim. Ogromną zaletą tego rodzaju aplikacji jest łatwy dostęp oraz niezajmowanie dodatkowego miejsca w małym plecaku, który i tak wypełniony jest po brzegi. Jakie są najlepsze aplikacje z mapami, które świetnie sprawdzą się w górach? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://www.bazylikamariacka.pl/aplikacje-z-mapami-przydatne-podczas-gorskich-trekkingow/ 

Mapy.cz – najlepsze aplikacje z mapami 

Jedno z największych zalet tej aplikacji jest fakt, że możemy pobierać mapy offline, co jest opcją bardzo przydatną w górach, gdzie często telefon gubi zasięg. Mapy w tej aplikacji są dokładne, a zaznaczone są w niej nawet najmniejsze dróżki i ścieżki, a także skróty pozaszlakowe. Możemy też znaleźć w niej informacje dotyczące oficjalnych szlaków turystycznych oraz miejsc postojowych, w takich jak wiaty czy schroniska. Plusem takiej aplikacji Jest możliwość wybierania trasy o określonej długości. Wskazując dane miejsce startowe, wystarczy ustawić dystans, jakie chcemy pokonać w trakcie naszej wycieczki. 

Locus – najlepsze aplikacje z mapami 

Aplikacja Lotus to nie tylko mapy posiadające przebieg szlaków turystycznych, ale też trasy rowerowe przez nie przebiegające i trasy biegowe. W bazie aplikacji znajdują się również Wszystkie dodatkowe druczki szlakowe. Mapy te są dedykowane przede wszystkim osobom, które lubią poruszanie się skrótami i leśnymi drogami. Dzięki takiej aplikacji możemy zaplanować też trasę pozaszlakowe. Wersji darmowej możemy również uzyskać informację dotyczącą odległości, jaką musimy pokonać oraz w czasie całej wycieczki. 

Mapa-turystyczna – najlepsze aplikacje z mapami 

Aplikacja tak działa jako dodatek do Google Maps. Trasy w niej można wybierać jedynie takie, które przebiegają wzdłuż głównych szlaków. Oferuje też przebieg całej trasy, którą możemy dowolnie modyfikować. Pokazuje też czas przejścia trasy oraz punkty gdy możemy zbierać górskie odznaki turystyczne. Dzięki aplikacji możemy znaleźć też informację dotyczącą schronisk na szlaku oraz atrakcji, takich jak jaskinie. 

Zobacz też: http://www.quadrat.pl/jakie-kolory-do-kuchni-wybrac-urzadzenie-kuchni/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here