Dlaczego warto korzystać z prywatnych ośrodków leczenia alkoholizmu

0
1173

Alkoholizm to ogromny problem społeczny. Choroba rozpoczyna się niewinnie. Początkowo spożywamy coraz większe jego ilości, zaczynamy pić codziennie, sięgamy po coraz mocniejsze alkohole i nawet nie zauważamy momentu, w którym stajemy się alkoholikami.

Alkoholizm, jak każdą inną chorobę najłatwiej wyleczyć, kiedy nie trwa jeszcze długo. Kiedy zaczynamy popadać w ciągi alkoholowe, pijemy mimo reakcji obronnych ze strony organizmu i mamy objawy abstynencyjne oznacza to, że problem jest już bardzo poważny. Bardzo przykre jest też zaniedbywanie innych sfer życia, czyli pracy rodziny, zdrowia, pogorszenie sytuacji materialnej itp.

Często alkoholizm prowadzi też do zaniedbań higienicznych, niedożywienia i tym podobnych. Kiedy nałóg jest już tak zaawansowany, to bardzo trudno jest się wyleczyć z alkoholizmu. Konieczna jest pomoc osób trzecich, ponieważ sami jesteśmy w tej kwestii zupełnie bezsilni. Niestety nasze państwo nie walczy skutecznie z plagą alkoholizmu. Nie mówi się głośno tym problemie, nie edukuje się młodzieży, a osoby chore często nie mogą skorzystać z odwyku refundowanego przez NFZ, ponieważ na taką terapię jest mało miejsc. Alternatywą jest korzystanie z prywatnych ośrodków leczenia alkoholizmu. Terapię w takim ośrodku zazwyczaj finansuje rodzina lub przyjaciele osoby, która ma problem.

Leczenie uzależnienia od alkoholu

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu to miejsce, w którym chory uczęszcza na psychoterapię, terapię indywidualną, grupową lub zajęciową. Czasem metodę leczenia za pomocą terapii łączy się z farmakoterapią. Czasem wystarczy tylko kilka wizy w tygodniu w takim ośrodku, a czasem konieczny jest tam stały pobyt. Decyduje o tym lekarz lub inna osoba prowadząca terapię. Więcej o terapii i leczeniu alkoholizmu można dowiedzieć się na https://uzaleznienia-terapia.pl/. Można tam też umówić się na konsultację.

Najważniejszym elementem w rzuceniu nałogu jest zdanie sobie sprawy z problemu, chęć podjęcia terapii i znalezienie motywacji. Najczęściej jest to chęć odzyskania dobrych stosunków z rodziną i przyjaciółmi, powrót do pracy i rozwój swoich pasji.

Niestety alkoholizm to choroba, która lubi nawracać. Często osoby, które pozornie wydają się być już wyleczone, ponownie sięgają po alkohol i wpadają w ciągi. Należy temu zapobiegać i po skończonej terapii nadal przychodzić na kontrolę. Pomocne może być też farmakoterapia. Pacjentom wszywa się podskórnie tabletki Esperalu. Lek ten hamuje enzymy odpowiedzialne za metabolizm alkoholu. Sprawia to, że jego spożycie wywołuje bardzo nieprzyjemne objawy w postaci bólu głowy, zawrotów, przyśpieszonego bicia serca, uczucia duszności i tym podobne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here