Herbata zielona zamiast kawy? Dlaczego nie!

Codzienne picie kawy nie zawsze przynosi oczekiwany efekt pobudzenia. A gdyby tak zamienić ją na zdrowszą i smaczną zieloną herbatę? Ma ona zaskakujące właściwości, a na długiej liście znaleźć można również dodanie energii całemu ciału, ale też umysłowi. Wzbogacona specjalnymi dodatkami, takimi jak guarana czy yerba mate może zaskoczyć swoim działaniem.

Dlaczego warto zamienić kawę na zieloną herbatę?

Spożywanie kawy może mieć niekorzystne oddziaływanie na organizm. Kofeina przyswajana w dużych ilościach może być przyczyną negatywnych skutków, takich jak:

  • bezsenność – która połączona jest z uczuciem niepokoju i kołataniem serca
  • odwodnienie – picie kawy nie wlicza się do codziennego zapotrzebowania organizmu na wodę
  • osteoporoza – przy bardzo dużych ilościach kawy spożywanych codziennie przez kilkanaście lat istnieje duże ryzyko zwiększenia podatności kości na łamliwość
  • wysokie ciśnienie krwi – kofeina może powodować skoki ciśnienia oraz trwałe jego zwiększenie
  • ryzyko zawału serca oraz wysoki poziom cholesterolu – konsekwencje te zauważalne są dopiero po bardzo długim okresie nadużywania kawy.

Działanie zielonej herbaty może zaskoczyć!

Spożywanie zielonej herbaty ma pozytywny wpływ na organizm. Świeży napar ma właściwości pobudzające i orzeźwiające, dzięki czemu może być świetną alternatywą picia kawy. Ułatwia także zdolność koncentracji, zapamiętywania się i przyswajania wiedzy. Zielona herbata od big-active.pl działa jednocześnie odprężająco zarówno na ciało, jak i umysł. W przeciwieństwie do kawy redukuje stres oraz stabilizuje nastrój.

Dodatki do zielonej herbaty

Coraz częściej i tak zadowalające właściwości zielonej herbaty wzbogacane są dodatkowymi funkcjami. Składniki, takie jak yerba mate, guarana, trawa cytrynowa, opuncja figowa, morwa biała czy granat korzystnie wpływają zarówno na umysł, jak i na ciało. Na szczególne zainteresowanie zasługują również wyborne kompozycje smakowe – zielona herbata łączona jest z marakują, malinami, mango, mandarynką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here