ile zarabia ginekolog

Zwykle interesujemy się zarobkami innych osób. Chcemy wiedzieć, ile pieniędzy moglibyśmy wyciągać na konkretnych stanowiskach, bo wtedy łatwiej jest nam manewrować swoim życiem zawodowym. Nie musimy przecież przez całe lata trzymać się swojej jednej stałej posady. Tak naprawdę w każdej chwili jesteśmy w stanie się przebranżowić, uzyskać zupełnie nowy fach, zdobyć zatrudnienie w innej firmie i zmienić w ten sposób dosłownie całe swoje życie.

Skoro zatem nasze aktualne zarobki nie są dla nas ani trochę satysfakcjonujące i za pieniądze, które dostajemy, nie możemy nawet godnie i normalnie żyć i na wszystkim musimy oszczędzać, poszukajmy dla siebie bardziej atrakcyjnej i dochodowej branży. Medycyna zdecydowanie nią będzie. Sami dobrze wiemy, że w Polsce to właśnie lekarze zarabiają najwięcej. Nawet ci pracujący w państwowych i publicznych przychodniach zwykle otrzymują pensje kilkukrotnie wyższe od naszych, a specjaliści prowadzący własne gabinety prywatne zarabiają jeszcze więcej.

A ile zarabia ginekolog?

Czy akurat tym lekarzem opłaca się zostać? Aby się tego dowiedzieć, musimy przeanalizować przeciętne zarobki tych polskich lekarzy. Wyglądają one oczywiście nieco gorzej od pensji uzyskiwanych za granicą, ale i tak powinny nas usatysfakcjonować. Jeżeli je poznamy, od razu możemy zapragnąć zmiany swojej branży zawodowej. To poważny krok, jednakże nie da się go uniknąć, jeżeli rzeczywiście zależy nam na uzyskaniu stabilizacji życiowej.

ginekolog w pracy

Dane dotyczące zarobków poszczególnych pracowników możemy znaleźć już na wielu stronach internetowych. Są one w pełni jawne i zawsze uzyskamy do nich dostęp – o ile takich portali rzeczywiście poszukamy. Czego się z nich możemy dowiedzieć? Pierwsza informacja związana z zarobkami ginekologów dotyczy liczby kobiet i mężczyzn wykonujących ten zawód. Na tym stanowisku pracuje nieco więcej panów, gdyż według badań przeprowadzonych w tym roku jest ich aż 59%, podczas gdy samych kobiet jedynie 41%.

Gdybyśmy chcieli nawet (niezależnie już od naszej płci), zapisać się do ginekologa w swoim mieście, sami zauważylibyśmy, że na tym stanowisku działa ogromna ilość mężczyzn, a pań jest znacznie mniej. Ogólnie uznaje się, że to panowie są lepszymi lekarzami, gdyż bywają dokładniejsi, delikatniejsi i ostrożniejsi. Nie znają aż tak dobrze kobiecych narządów, bo nawet jeśli zdobędą na ich temat wszystko informacje teoretyczne, nigdy ich wiedza nie będzie tak duża jak wiedza samych kobiet.

Dzięki temu jednak mężczyzna-ginekolog stara się uważać podczas wykonywania wszelkich badań i zabiegów, próbując ograniczyć ból czy dyskomfort odczuwalny przez pacjentki. Większość kobiet i młodych dziewczyn woli chodzić do męskich ginekologów. Przyznają one, że lekarki są mniej delikatne i często sprawiają im ból, kompletnie się tym nawet nie przejmując.

Dowiedzieliśmy się już, kto najczęściej pracuje na stanowisku ginekologów. A ile zarabia ginekolog i jakich dochodów moglibyśmy sami oczekiwać, gdybyśmy postanowili rzeczywiście działać w takiej branży zawodowej? Otóż mediana pensji ginekologów wynosi nieco ponad cztery tysiące złotych brutto. Jest to miesięczne wynagrodzenie otrzymywane przez zdecydowaną większość lekarzy. Nieco mniej, bo około 3-4 tysiące złotych brutto zarabia 25% ginekologów i znajdują się oni w najgorszym położeniu – przeważnie są to osoby zatrudniane przez państwowe ośrodki medyczne.

ginekolog

W najlepszej sytuacji znajdują się z kolei ginekolodzy uzyskujący pensje w wysokości ponad pięciu czy nawet sześciu tysięcy złotych brutto. Nie ma ich wielu, bo stanowią oni 25% całego ogółu ginekologów, jednakże gdybyśmy się tylko postarali, moglibyśmy oczywiście do nich dołączyć. W zawodzie lekarza liczy się nie tyko wiedza czy umiejętności, ale też zdolność do poprowadzenia swoją karierą. Będąc zatrudnionym w jakiejkolwiek firmie nigdy nie zarobimy tak wiele jak na swojej własnej działalności gospodarczej. Utworzenie własnego gabinetu lekarskiego byłoby więc dla nas najlepszą opcją, gdybyśmy rzeczywiście zostali ginekologami.

Ogólna pensja ginekologów na pewno interesuje nas zdecydowanie najbardziej. Pamiętajmy jednak, że zależy ona od wielu zróżnicowanych czynników. Mają na nią wpływ między innymi: wykształcenie oraz umiejętności praktyczne samego lekarza, ogólne doświadczenie (staż pracy) czy nawet kapitał i możliwości finansowe samej firmy. Liczyć może się nawet miejsce zatrudnienia, gdyż w dużych miastach zarabia się o wiele więcej niż w tych małych. Weźmy te wszystkie czynniki pod uwagę, aby systematycznie podnosić swoją pensję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here