ile kosztuje olejek rycynowy

Olejek rycynowy to niekwestionowany hit już od wielu lat. Znajduje się w apteczkach w wielu domach a także w kosmetyczkach kobiet na całym świecie. Jest to znany sposób naszych babć na urodę i co najważniejsze – jest to sposób, który działa.
Olejek rycynowy można zakupić w aptece, zarówno stacjonarnej jak i internetowej. Jest łatwo dostępny i bardzo tani, właściwie na każdą kieszeń. Nie musisz odkładać z wypłaty, aby go kupić.

Ile kosztuje olejek rycynowy?

Jak już przeczytałeś – zakup buteleczki olejku rycynowego to nie jest duży wydatek. Nie stracisz majątku. Często koszty wysyłki w aptece internetowej mogą być wyższe niż cena samego olejku.
Cena najtańszego dostępnego olejku rycynowego oscyluje w granicach 2 zł.
Podając za stroną ceneo.pl to ceny olejku prezentują się następująco:
Buteleczka 30 gram olejku, która w zupełności wystarczy chociażby na kurację dla brwi i rzęs to wydatek rzędu 2 zł. 100 gramowe buteleczki kosztują około 8 zł.

W popularnych aptekach ceny prezentują się tak:
Apteka doz.pl – 30 gramowa buteleczka kosztuje 2.49 a do tego można wybrać darmową dostawę do apteki.
W aptece Gemini buteleczka płynu kosztuje 2,79.
Podsumowując – zakup małej buteleczki olejku rycynowego nie obciąży naszych kieszeni. Buteleczkę tego świetnego olejku można zakupić już w cenie czekolady czy batonika.
Duże 100 fajowe butelki kosztują od 7 do 10 polskich złoty w aptekach internetowych. W aptekach stacjonarnych ceny mogą się nieznacznie różnić.

Przykładowe ceny w aptekach:
Apteka apte.pl – koszt zakupu jednej 100 gramowej butelki to całe 7 złoty i 11 groszy.
W aptece medest.pl z opcją darmowej dostawy do domu cena butelki 100 gramowej wynosi 8.79.
Podsumowując – 100 g olejku rycynowego w butelce z czarnego szkła to koszt rzędu 8 zł. W przeliczeniu na 100 gram to duża buteleczka jest bardziej opłacalna, tańsza niż mała buteleczka.
Wybierając jednak rozmiar buteleczki musimy przemyśleć czy zużyjemy ją w odpowiednim czasie i tak dalej.

piękna cera

Na rynku dostępne są także organiczne olejki rycynowe, posiadające również certyfikaty bio. Ich ceny są jednak znacznie wyższe od tych przedstawionych powyżej.
Na przykład (dalej podając za portalem ceneo.pl) koszt zakupu 473 mililitrów certyfikowanego organicznego olejku rycynowego firmy Swanson to 90 złoty. Nie jest to już tak mała kwota.

Na co olejek rycynowy w kosmetyczce?

Na piękne rzęsy
Olejek rycynowy to najtańsza, a zarazem naprawdę fenomenalna odżywka do rzęs. Już po dwóch tygodniach możesz się przekonać, że działa cuda. Wystarczy, że co wieczór nałożysz odrobinę olejku na swoje rzęsy i pójdziesz spać bez zmywania go z rzęs. Nic się nie stanie jeśli olejek spłynie na skórę wokół oczu, ba, nawet zadba o jej elastyczność. Pilnuj jednak by olejek nie dostał się do oczu, ponieważ może wystąpić wtedy nieprzyjemnie uczucie zamglenia i sklejenia oczu.

Olejek możesz nakładać bezpośrednio palcem, wykorzystując szczoteczkę jak do maskary lub nakładając odrobinę olejku rycynowego na wierzchnią stronę dłoni i delikatne mruganie oczami w pobliżu, dzięki czemu nałożysz niewielka ilość olejku na wszystkie rzęsy. Jeżeli nie masz specjalnej szczoteczki a to z niej chcesz korzystać, możesz umyć szczoteczkę od starego tuszy do rzęs lub kupić taką szczoteczkę.
Nie poleca się używania olejku na dzień, ponieważ spływa z oczu, może rozmazać makijaż, a także dawać wrażenie tłustej plany na twarzy.
Już po dwóch tygodniach zobaczysz efekty. Rzęsy stają się dłuższe i ciemniejsze, ponieważ olejek rycynowy je przyciemni i pobudzi wzrost włosów.

olejek rycynowy

Na piękne brwi
W przypadku brwi mamy ten sam efekt co w przypadku paznokci. Jeżeli chcemy osiągnąć efekt grubych, ciemnych brwi jak u Cary Delevingne, które są bardzo modne, wystarczy nakładać olejek na brwi. Można to robić palcem lub szczoteczką. Brwi zyskają na gęstości i staną się ciemniejsze.

Na piękną cerę
Olejek rycynowy to niekwestionowany hit do pielęgnacji cery. Nadaje się przede wszystkim do cery tłustej, z niedoskonałościami. Świetnie reguluje wydzielanie sebum, jednocześnie zamykając wilgoć w skórze, dzięki czemu utrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia skóry. Jednocześnie ogranicza powstawanie nowych zmian ropnych i zaskórników. Stosowany jest także do zapobiegania powstawaniu blizn potrądzikowych oraz do leczenia już powstałych. Na dodatek olejkiem rycynowym można wykonywać sobie masaż twarzy, co tylko wspomoże procesy gojenia się skóry pobudzone przez olejek rycynowy.

Olejek rycynowy to ponadczasowy produkt. Powinien znaleźć miejsce w każdym domu. Ma wiele zastosowań i przynosi świetne efekty.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here