Czym jest obsługa prawna firm?

Na zachodzie Europy oraz w Stanach Zjednoczonych z obsługi prawnej firm korzysta niemalże każdy przedsiębiorca. Pomoc prawnika jest nieoceniona zarówno podczas podpisywania umów z kontrahentami, jak i podczas zatrudniania nowych pracowników. Co obejmuje obsługa prawna firm?

Usługi dopasowane do potrzeb różnych firm

Obsługa prawna firm jest usługą elastyczną, dopasowaną do potrzeb przedsiębiorstw z różnych branż. Pomoc kancelarii prawnej obejmuje między innymi: opiniowanie umów, przygotowanie regulaminów pracy, informowanie o zmianach w przepisach, a także zakładanie i rejestrowanie spółek. Prawnik udziela wsparcia na każdym etapie działalności, bez względu na to, jak duża jest firma i ile osób zatrudnia. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przedsiębiorstwo może korzystać z zewnętrznej pomocy, zamiast zakładać własny dział prawny.

Korzystanie z obsługi prawnej firm jest polecane zwłaszcza niewielkim firmom, które mają zbyt mało środków, by pozwolić sobie na zatrudnienie prawnika na stałe. Obsługa prawna firm obejmuje wsparcie w określonej liczbie godzin i jest znacznie mniej kosztowna. Co ważne, w razie potrzeby możliwe jest skorzystanie z dodatkowych usług kancelarii, by rozwiązać skomplikowane i pilne sprawy. Prawnik może również reprezentować przedsiębiorstwo przed różnymi urzędami i sądami oraz występować w imieniu firmy w celu uzyskania niezbędnych dokumentów od organów administracji publicznej.

Obsługa prawna firm również online i przez telefon

Aby skorzystać z obsługi prawnej firm, można nie tylko spotkać się z prawnikiem osobiście, ale i zdecydować się na konsultację telefoniczną lub mailową. Kancelaria proste kwestie konsultuje na odległość, dzięki czemu odpowiedzi na ważne pytania otrzymuje się szybciej. Jeżeli potrzebuje się rozbudowanej porady i opinii, wystarczy umówić się z prawnikiem na spotkanie w firmie lub kancelarii.

Niekiedy możliwe jest również skorzystanie z wsparcia prawnika podczas spotkań z kontrahentami. Obsługa prawna firm w takim zakresie umożliwia szybkie zaopiniowanie umowy i negocjowanie jej zapisów na bieżąco. Prawnik uchroni firmę przed podpisaniem niekorzystnej umowy, a także pomoże ocenić wiarygodność kontrahenta. Dzięki profesjonalnej obsłudze prawnej firm spada ryzyko, że dokona się niewłaściwych inwestycji lub podpisze się umowę z niewypłacalnym partnerem biznesowym.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here