Leczenie łysienia androgenowego

0
1245

Jak wspominaliśmy już w jednym z poprzednich artykułów, leczenie łysienia androgenowego przy pomocy środków farmakologicznych może w niektórych przypadkach okazać się nieskuteczne. Co należy w takiej sytuacji zrobić? Jednym z polecanych przez ekspertów rozwiązań jest poddanie się zabiegowi chirurgicznemu polegającemu na przeszczepie włosów. Niestety jednak, i on nie zawsze zdaje egzamin, bowiem włosy z transplantacji mogą w przypadku danego pacjenta przyjąć się jedynie częściowo lub też nie przyjąć się wcale, co z kolei sprawi, że konieczne będzie przejście kolejnej terapii.

Zabieg taki nie należy również do najprzyjemniejszych, bowiem jest to inwazyjna procedura chirurgiczna, po zakończeniu której na skórze głowy pozostawać mogą blizny i opuchlizna. Występuje także ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Wiele osób decyduje się podjąć takiego ryzyka, aby ponownie cieszyć się zdrowymi, pięknymi i lśniącymi włosami. W pełni rozumiemy chęć powrotu na łono społeczeństwa bez obawy o ostracyzm spowodowany łysieniem, jednakże pragniemy jednocześnie nadmienić, iż na rynku dostępne są o wiele bezpieczniejsze oraz skuteczniejsze rozwiązania.

Mowa oczywiście o zabiegach wizualnego powiększania objętości i zagęszczania włosów, co można osiągnąć niewielkim kosztem oraz bez jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu – wystarczy tylko zgłosić się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego lub też do zakładu medycyny estetycznej. Pracujący tam eksperci wprowadzą nas w tajniki terapii, poinformują o jej przebiegu oraz określą cenę takiej usługi. Będziemy mogli wtedy samodzielnie podjąć decyzję, czy wolimy poddać się bolesnej procedurze medycznej czy też odzyskać swoje włosy w o wiele przyjemniejszy i niewymagający od nas takich wyrzeczeń sposób. Jeżeli nie jesteśmy pewni, w którym kierunku się zwrócić, zawsze możemy poprosić o radę lekarza. Podpowie on, które z rozwiązań będzie dla nas korzystniejsze oraz będzie wiązało się z mniejszym ryzykiem. Należy przede wszystkim pamiętać o jednym – dzięki nowoczesnej medycynie nie jesteśmy już na przegranej pozycji!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here