Meble wypoczynkowe w mocnych kolorach – jak idealnie wybrać meble do pokoju?

Zmiany wewnątrz aranżacji można wykonać na wiele sposobów, począwszy od małego przemeblowania i zmiany ustawienia poszczególnych elementów wyposażenia, aż po ich całkowitą wymianę. Wnętrze nie musi być nudne! W wielu stylizacjach zdecydowanie odchodzi się od monotonnych kolorów i faktur na rzecz niecodziennego looku i intensywnych, jasnych barw.

Balans między kolorami

Chcąc wprowadzić intensywne i mocne kolory do wnętrza należy uważać na ilość takich elementów, ponieważ bardzo łatwo jest przekroczyć granicę i sprawić, że we pokoju zapanuje chaos i bezguście. W aranżacji wnętrz wykorzystującej nasycone barwy istnieje pewna zależność – jeśli ściany mają neutralny kolor, to z meblami można poszaleć, jeśli natomiast to na ścianach zdecydowaliśmy się umieścić intensywne kolory, meble powinny mieć łagodne barwy po to, by nie stworzyć misz-maszu, a harmonizującą kompozycję.

Jakie kolorowe meble są teraz modne?

Aby upewnić się co jest obecnie trendy, wystarczy zapoznać się z ofertami największych sklepów z meblami. Na agatameble.pl znajduje się oferta obejmująca różnokolorowe meble idealne nie tylko do salonu, ale również innych pomieszczeń. Do najciekawszych modeli zaliczyć można żółtą, pikowaną sofę na niskich nóżkach, dodających jej szyku i niepowtarzalnego charakteru. Taki intensywny kolor zestawiony z białymi lub szarymi ścianami będzie prezentował się wyjątkowo stylowo. Równie elegancką kompozycję stworzy wypoczynek w kolorze fuksji.

Meble mieszane

Oprócz jednokolorowych sof i foteli dostępne są również meble, w których występuje kompozycja składająca się z kilku kolorów. Wprowadzają one do wnętrza wysublimowany akcent, który ożywia całe pomieszczenie. Do takich modeli należą komody, których fronty podzielone są na różnobarwne powierzchnie, na przykład białą, czarną i niebieską lub szarą, białą i czerwoną. Rozwiązanie to jest ciekawym sposobem na przemycenie kolorów do wnętrza, które nie wychodzą na pierwszy plan i nie dominują całej kompozycji. Dzięki temu we wnętrzu zachowana jest równowaga niezbędna do otrzymania estetycznego efektu końcowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here