Metoda usuwania blizn - bez użycia lasera

Z problemem blizn boryka się wiele osób, które dużo by dały, aby skutecznie pozbyć się ich z powierzchni skóry. Niejeden zastanawia się: czy możliwe jest trwałe usunięcie blizn różnego typu? Co mogę zrobić, aby moja skóra była gładka i nieskazitelna?

Przyczyny blizn

Przyczyn może być wiele. W pierwszej kolejności wymieniane są blizny pooperacyjne. Blizny mogą powstać również na skutek pogryzienia, np. przez psa, albo być efektem przebytego w latach młodzieńczych trądziku. Na wszystkoobliznach.pl sporo uwagi poświęcono również bliznom, związanym z poparzeniami słonecznymi! Zbyt intensywne opalanie i nieużywanie kremów z filtrem, także może być przyczyną pojawienia się blizn.

Leczyć czy zakrywać?

Niektórzy pacjenci zastanawiają się czy ich blizny kwalifikują się do leczenia i, co najważniejsze, czy podejmowane działanie pozwoli na ich eliminację. A może lepiej zastanowić się w jaki sposób bliznę ukryć przed wzrokiem innych ludzi? Dylemat jest duży, jednak wszystko zależy od przyczyny. Dlatego w przypadku problemu z podjęciem decyzji warto zasięgnąć porady lekarza dermatologa, który w przypadku podjęcia leczenia pomoże dopasować metodę do indywidualnej sytuacji danego pacjenta.

Nowoczesne metody leczenia blizn-  czy tylko laser?

Wśród pacjentów w trakcie leczenia lub po zakończonym leczeniu blizn często można usłyszeć pozytywne opinie dotyczące laserowego leczenia. Tak jak wielu jest zwolenników, tak również sporo osób jest negatywnie nastawionych. Czy niechęć do wykonania zabiegów laserowych dyskwalifikuje walkę z bliznami? Niekoniecznie.

Alternatywa dla zabiegów laserowych

Co zatem można wybrać zamiast zabiegu laserowego? W niektórych przypadkach możliwe jest skorzystanie z maści, płynów bądź żeli silikonowych, które przede wszystkim mają za zadanie zmniejszyć oraz rozjaśnić, ale także wygładzić bliznę na powierzchni skóry. Dużą popularnością cieszą się także plastry silikonowe, np. Sutricon. Plastry to nowoczesne rozwiązanie, które stosowane jest przy świeżych, jak i starszych bliznach, także tych o dużej powierzchni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here