Na co zwracać uwagę przy wyborze odkurzacza?

0
2139

Na półkach sklepowych znajdziemy wiele propozycji odkurzaczy, ale nie każdy model jest równy drugiemu. Oprócz naszych osobistych referencji, jak kolor, wielkość, wygląd są jeszcze pewne parametry, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem, aby wybrany odkurzacz budził nasze zadowolenie przez lata. Aspekty techniczne, które należy się uwzględnić w trakcie rozeznawania jaki odkurzacz kupić to m. in.:

– Technologia workowa lub bezworkowa – to najważniejszy czynnik wpływający na dalsze użytkowanie odkurzacza. Model workowy wymaga regularnej wymiany worków, a to generuje stałe koszty. Z kolei odkurzacz bezworkowy ma specjalnie wyprofilowany pojemnik na śmieci, który można w każdej chwili opróżnić, ale w trakcie tej czynności dochodzi do bezpośredniego kontaktu z zebranymi zanieczyszczeniami, co może być niezmiernie trudne dla alergików.

– Głośność  – nikt nie lubi zbytniego hałasu, bo dekoncentruje wszystkich wkoło.  Najczęściej poziom głośności odkurzaczy zawiera się w przedziale 70-80 decybeli, jednakże niektórzy producenci kładą na ten aspekt szczególny nacisk, a we flagowych modelach parametr ten jest zniżany do około 57 decybeli. Jest to mniej więcej taki sam poziom hałasu co rozmowa szeptem.

– Ilość ssawek i dodatkowe akcesoria – jeśli w domu są dywany oraz zwierzaki, które gubią sierść, niezbędna okaże się być turbo szczotka, która potrafi zebrać kłaczki nawet z dywanów gęstych i z długim włosiem. A jeżeli w domu są różne szczeliny zakamarki, które są trudno dostępne, warto sprawdzić czy odkurzacz w zestawie posiada wąską i długą końcówkę, czyli szczelinówkę.

– Zasięg roboczy – ważną punktem w trakcie użytkowania odkurzacza jest jego zasięg roboczy, czyli łączna długość rury i kabla. Im większy zasięg roboczy, tym dalej sięgniemy rurą bez przełączania kabla do następnego gniazdka. Jeżeli masz mieszkanie o sporej powierzchni, lepiej aby kabel był odpowiednio długi by uniknąć przerywania odkurzania celem przełączenia wtyczki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here