Najlepsze paletopojemniki do płynów

Każdy materiał można w bezpieczny sposób przetransportować, trzeba jedynie znaleźć do tego odpowiedni pojemnik. Nawet płynne substancje można bezpiecznie przewozić i magazynować, do tego potrzebny będzie paletopojemnik.

Charakterystyka paletopojemników

Kontenery IBC, bo pod taką nazwą występują paletopojemniki są bardzo charakterystyczne. Są wykonane z materiału, który nazywany jest polietylenem. Zwykle mają one przeźroczystą postać, by można było monitorować stan i poziom płynu w pojemniku. Ewentualnie mogą być przyciemniane, jeśli ma być w nich przewożony płyn światłoczuły. Zbiornik IBC ma bardzo dużą pojemność, może on mieć nawet 1000 litrów pojemności. Dzięki temu pozwala on zwiększyć przestrzeń w magazynie czy na naczepie.

Kontener IBC posiada także specjalny zawór. Może on mieć dwa lub trzy cale, w zależności od wielkości pojemnika. To ułatwia wypuszczanie płynów z pojemnika. Na wierzchu znajduje się specjalne wieczko zabezpieczające, które zabezpiecza płyn przed wylaniem i umożliwia jego wlewanie do pojemnika.

Zbiornik IBC – co w nim można przewozić?

W zbiornikach IBC można przewozić wszelkiego rodzaju płyny. Mogą to być alkohole, substancje spożywcze, takie jak napoje oraz oleje i kwasy. Materiał z jakiego jest wykonany kontener IBC chroni także substancje żrące przed wypłynięciem, co jest bardzo istotne. Zbiorniki tego typu mają szerokie zastosowanie, można je wykorzystać w handlu i w transporcie.

Zalety pojemników IBC

Zbiorniki do przewożenia płynów mają wiele zalet. Są łatwo dostępne i tanie, mają ergonomiczny kształt, który pozwala je składować jeden na drugim. Ponadto są bardzo pojemne, co ułatwia transport i ich przechowywanie. Każdy pojemnik jest dobrze zabezpieczony na różne sytuacje, jest on na przykład odporny na trudne warunki atmosferyczne. Nie uszkodzi go grad, wichura, mróz ani wysoka temperatura powietrza. Pojemniki tego typu są wykonane solidnie, przez to są trwałe i mocne.

Na każdym pojemniku znajduje się skala pojemności, dzięki temu można obserwować płyn w czasie transportu, czy nic się z nim nie dzieje. To bardzo istotna kwestia dla osób zajmujących się transportem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here