Niepowtarzalne oświetlenie na Twój taras

0
1846

Taras jest niejako przedłużeniem pomieszczeń mieszkalnych. W ciepłe dni większość czasu spędzamy właśnie na tarasie. W związku z czym warto zadbać aby przestrzeń ta była odpowiednio zaaranżowana. Nie chodzi tutaj jedynie o dobór wygodnych mebli ogrodowych, ale również właściwie rozmieszczonego oświetlenia tarasowego oraz dostosowanie go do własnego stylu.

Oświetlenie na taras – różne możliwości aranżacyjne zależne od indywidualnych preferencji

Taras warto dobrze oświetlić, bo bardzo często korzysta się z niego również wieczorami czy nocą. Wówczas ograniczona jest widoczność. Zdecydowanie lepiej i bezpieczniej poruszać się po oświetlonych przestrzeniach.

Kiedy taras jest zadaszony warto rozważyć oświetlenie sufitowe, które będzie do dołu kierowało strumień świtała. Mogą to być zarówno lampy wiszące jak też ledowe oprawy do zabudowy. W przypadku lamp wiszących można zdecydować się na modele z regulowaną wysokością, co dają pewną swobodę i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Oświetlenie na taras przyda się również w przypadku kiedy nie jest on zadaszony. Wówczas można rozważyć lampmy ścienne w postaci choćby kinkietów czy reflektorów. W niemal każdej aranżacji sprawdzają się również lampy stojące, które będą idealne do części jadalnej czy też wypoczynkowej.

Oświetlony grill i ciągi komunikacyjne

Grill jest zazwyczaj nieodłącznym elementem wyposażenia tarasowego. Zdecydowanie lepiej będzie pilnować grillowanych dań przy odpowiednim oświetleniu. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się lampy stojące z regulowanym kloszem oraz kątem nachylenia ramienia.

Planując oświetlenie na taras nie można zapomnieć o ciągach komunikacyjnych, by poruszanie się wieczorem czy nocą po tarasie nie sprawiało problemów. Niewielkie ledowe oprawy do zabudowy będą idealne do podświetlenia schodków na ogród. Z kolei girlandy sprawdzą się do wyznaczanie świetlanych dróżek, dzięki którym będzie łatwiej i wygodniej przemieszczać się po tarasie.

Design oświetlenia na taras – wybierz swój styl

Na rynku dostępne jest oświetlenie tarasowe różnego typu, wystarczy wybrać tylko te, które najlepiej nam odpowiada. Warta uwagi jest oferta sklepu https://iluve.com z uwagi na bogactwo asortymentu – wysokiej jakości oświetlenia tarasowego w różnych odsłonach (np. klasycznej, retro, nowoczesnej). Szereg form i lamp oświetleniowych dostępnych w tym sklepie z całą pewnością pozwoli stworzyć niepowtarzalne oświetlenie na każdy taras oraz dostosować je do indywidualnych potrzeb i preferencji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here