Okna plastikowe – na pierwszym miejscu przed drewnianymi

W swoich mieszkaniach i domach coraz częściej stawiamy na rozwiązania, które poza estetyką i jakością, są w stanie zaoferować prostotę użytkowania czy pielęgnacji. To samo tyczy się stolarki okiennej. Choć okna drewniane mają swój urok, któremu trudno się oprzeć, to na prowadzeniu wciąż są okna plastikowe. Mnogość dostępnych rozmiarów, kształtów czy kolorów, a do tego bardzo prosty sposób użytkowania i pielęgnacji, wpływają na to, że są najchętniej wybierane.

Ważna jest dla nas jakość, minimalizowanie strat cieplnych, by móc ograniczyć rachunki za ogrzewanie. Jednocześnie chcemy jasnych i dobrze doświetlonych wnętrz, bo w naszym klimacie, szczególnie w miesiącach jesienno-zimowych, brakuje nam światła słonecznego. Niemalże na równi stawiamy estetykę i wygląd okien, które chcemy wpisywać w domową aranżację i zewnętrzną elewację. Okna z pcv są w stanie odpowiedzieć na każde z tych zadań.

Przy wyborze okien o większej liczbie komór, uzyskuje się mniejsze straty cieplne, a to za sprawą niższego współczynnika przenikania ciepła. Parametr ten im jest niższy, tym lepiej. Najcieplejsze okna oferują współczynnik przenikania ciepła wynoszący 0,8 W/m2xK. Zimą nie ma potrzeby podkręcania maksymalnie kaloryferów, by czuć komfort. Co za tym idzie, nie trzeba bać się rachunków za ogrzewanie.

Konstrukcja, jaką oferują okna plastikowe, determinuje możliwość uzyskania różnych kształtów. Nowoczesne technologie, w tym przypadku gięcie profili, pozwala produkować okna eliptyczne, okrągłe czy łukowe. Okna z pcv mogą mieć wymarzony kolor. Nie ma problemu, by wybrać w innej barwie okleinę zewnętrzną, jak i wewnętrzną, w ten sposób dbając także o estetykę.

Pielęgnacja to kolejny mocny punkt, jaki posiadają okna z pcv. Poza standardowym myciem, wystarczy raz w roku konserwować okucia i uszczelki, co ich użytkowanie czyni bardzo komfortowym. Na tak wykonane okna, dopasowane indywidualnie do rodzaju budynku, ale i potrzeb odbiorców, można liczyć wybierając spośród oferty https://domel.pl/. Jakość, która idzie w parze z atrakcyjnymi cenami, szerokim wyborem oraz profesjonalną opieką od momentu sprzedaży, aż po montaż.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here