Usuwanie rozstępów w gabinecie medycyny estetycznej

Rozstępy, czyli widoczne na skórze czerwone pręgi, z czasem przybierające wygląd białych, lśniących śladów, to wyjątkowo nieestetyczny defekt. Pojawiają się, gdy skóra rozciąga się w niekontrolowanym tempie, a produkcja kolagenu jest zbyt mała, w efekcie czego dochodzi do pęknięcia wiązać kolagenowych. Z takimi zjawiskami mają do czynienia kobiety w ciąży, osoby znacznie przybierające na wadze w krótkim czasie czy intensywnie rosnące, a także budujące masę mięśniową. Jak się ich pozbyć?

(Nie)skuteczne metody

Choć wydaje się, że dziś już nie ma problemów z urodą, których nie dałoby się pozbyć, na przykład za pomocą lepszych, kosztownych kosmetyków, to rozstępy niestety do nich nie należą. Nie da się ukryć, że defekty te mocno szpecą ciało, wobec czego osoby, które je mają, zwykle żywią na tym tle sporo kompleksów. Nieraz też próbują różnych metod, by się ich pozbyć, ale prawie zawsze okazują się one zawodne. Najlepiej jest więc do pojawienia się rozstępów nie dopuszczać, jednak kiedy skóra ma do tego tendencje, niewiele można zrobić. Warto też pamiętać, że znikoma szansa na pozbycie się rozstępów istnieje tylko wtedy, gdy są one czerwone, a więc nie są jeszcze utrwalone. Kiedy stają się białe, jest to znak, że utrwaliły się już, a wtedy nie ma innego wyjścia, jak tylko je zaakceptować… bądź skorzystać z zabiegów, jakie oferuje medycyna estetyczna. Możliwe jest zwłaszcza laserowe usuwanie rozstępów katowice zaś mają wiele gabinetów, gdzie można je wykonać. Kremy i maści na rozstępy nie pomogą, pomóc może tylko laser rozstępy powinny znacznie się zmniejszyć.

Laser na rozstępy – jak to działa?

Podobnie jak w przypadku usuwania blizn, przebarwień czy zmarszczek, laser na rozstępy działa dwojako. Po pierwsze, uszkadza zmienioną skórę, oczywiście na poziomie komórkowym, nie trzeba więc obawiać się bólu i dyskomfortu. Po drugie, stymuluje skórę do produkcji nowych komórek, wobec czego zostaje ona odnowiona. Rzecz jasna, może to zająć trochę czasu, zwykle trzeba poddać się kilku sesjom, w zależności od tego, jak zaawansowane są rozstępy. Nie zawsze też udaje się usunąć je całkowicie, jednak na pewno ich widoczność znacznie się zmniejszy. Nie ma zatem lepszego wyjścia niż laserowe usuwanie rozstępów Katowice są więc miejscem, gdzie można odzyskać nową skórę. Taką możliwość daje tylko laser rozstępy nie znikną od kremu, nawet najdroższego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here