Śruby pasowane - ISO 7379

Wielu osobom wydaje się, że wybór odpowiedniej klasy elementów złącznych jest stosunkowo prosty. Okazuje się, że sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Na pewno należy zatem zdecydować się na starannie zweryfikowane – pod wieloma względami – śruby pasowane. Jakie informacje na ich temat warto przyswoić przed wydaniem pieniędzy? Co koniec końców rzeczywiście będzie warte w aspekcie zrealizowania zakupów?

Co trzeba o nich wiedzieć?

Okazuje się, że śruby pasowane mogą powstawać z różnych komponentów. Jednym ze stosowanych materiałów jest stal węglowa. Drugim natomiast stal nierdzewna A2 (INOX). Co warto wiedzieć na temat akcesoriów, które zostały zrealizowane przy użyciu tego komponentu? Taki właśnie materiał gwarantuje rozmaite zalety. To między innymi naprawdę duża odporność na korozję, aczkolwiek nie tylko. Poza tym śruby pasowane z gniazdem sześciokątnym – spełniające normę ISO 7379 – są żarowytrzymałe. Trzeba tutaj wspomnieć również o innych zaletach. Ogólnie elementy powstające ze stali nierdzewnej – są to nie tylko śruby, ale także między innymi podkładki lub nakrętki – posiadają bardzo elegancki wygląd. Mają odpowiedni stosunek w aspekcie wytrzymałości do wagi. Ta cecha jest natomiast bardzo często wykorzystywana przez specjalistów z rozmaitych branż. Dodatkowo elementy złączne tego typu są łatwe w aspekcie obróbki oraz czyszczenia. Ponadto podlegają recyklingowi.

Śruby pasowane z gniazdem sześciokątnym mają metryczny rodzaj gwintu. Jaka występuje tutaj klasa własności? To dokładnie 12.9. Warto wspomnieć, że produkty z tej kategorii są we właściwy sposób zabezpieczone przed korozją. Na przykład stosuje się tutaj taki proces, jak oksydowanie… Co jeszcze warto wiedzieć na temat tych elementów złącznych? Na pewno dobrze jest wspomnieć o zakresie. Dla stali nierdzewnej A2 (INOX) wynosi on M6 – M20. Jak to jest natomiast biorąc pod uwagę stal węglową? W tym przypadku zakres kształtuje się na poziomie od M5 do M16.

Jakie śruby pasowane kupić?

Co zrobić, żeby zdecydować się rzeczywiście na porządne akcesoria właśnie z tej konkretnej kategorii? Między innymi warto wybrać śruby pasowane, które spełniają normę ISO 7379. To bowiem gwarancja starannego wykonania z bardzo dobrego materiału. To również odpowiednia solidność, wytrzymałość, właściwe zabezpieczenie przed korozją itp. Pamiętajcie, aby zdecydować się na sprawdzonego producenta. W tym gronie na pewno znajduje się firma STALMUT działająca na rynku elementów złącznych już od 1991 roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here