Szklane ścianki działowe

Szklane ścianki działowe są coraz chętniej stosowane nie tylko w biurach. Szeroko wkraczają do mieszkań i domów. Czy jest to tylko moda, czy też jest to na tyle dobre rozwiązanie, że warto je stosować?

Dlaczego warto postawić na szkło?

W biurach i w przestrzeni publicznej już od lat szkło jest stosowane jako metoda podziału pomieszczeń. Szklana ścianka działowa to biurowa codzienność. Nie ogranicza przestrzeni, dając jednak pracownikom poczucie pewnej prywatności. Dodatkowo na szklanych ściankach działowych można bez problemu umieści różne napisy czy wzory, np. logo firmy.Teraz zalety szklanych ścianek doceniają także właściciele domów. Możliwość szybkiego podziału pomieszczenia, na dodatek bez zaciemnienia oddzielonej części, jest wyjątkowo kusząca. Szklane ścianki znakomicie sprawdzą się w bardzo nowoczesnych wnętrzach, ale też dobrze wyglądają nawet w tradycyjnie urządzonych domach.

Podstawowe zalety szklanych ścianek działowych

Szklana ścianka działowa jest wybierana dla wielu zalet. To nie tylko dobre doświetlenie całego pomieszczenia, ale także brak optycznego zmniejszenia. Szklaną ściankę stawia się bardzo szybko. Równie prosto można ją rozebrać. Konstrukcje stosowane do ich postawienia są wykonywane na wymiar, więc są dobrze dopasowane. Można je też ustawiać w dowolnym miejscu.Inwestor ma do wyboru szkło przejrzyste i matowe. Jednak najnowsze technologie pozwoliły stworzyć szkło, które może być w zależności od potrzeb matowe lub przeźroczyste. To wyjątkowo ciekawe rozwiązanie, które pozwoli zapewnić intymność w razie potrzeby.Dużą zaletą jest też bardzo łatwe utrzymanie takich ścianek w czystości. Wystarczy je umyć płynem do mycia szyb.

Czy szklana ścianka działowa jest bezpieczna?

Zapewne wiele osób zastanawia się nad bezpieczeństwem szklanych ścianek działowych. Okazuje się, że pomyślano i o tym. Do produkcji używa się specjalnego, bezpiecznego szkła. Jest to albo szkło hartowane, albo szkło laminowane. Oba rodzaje szkła zapewniają dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, zwłaszcza że grubość tafli jest także spora, co dodatkowo zwiększa odporność. Jeśli jednak dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia i ścianka zostanie uszkodzona, to szkło nie tworzy ostrych krawędzi. Rozpada się na niewielkie kawałki, które mają tępe krawędzie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here