listonosz

Nie wiesz, którą drogę zawodową wybrać? Lubisz być ciągle w ruchu, a praca zdalna i siedzenie w jednym miejscu przez 8 lub więcej godzin przyprawia Cię o mdłości? Świetnie się składa. W takim wypadku powinieneś zastanowić się nad wyborem zawodu, jakim jest listonosz. Jak wygląda praca na takim stanowisku? Jakie są wymagania do pracy w takim zawodzie? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-listonosza/ 

Listonosz– jak wygląda jego praca?

Praca na takim stanowisku z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Osoby pracujące jako listonosz codziennie przemierzają nawet kilkanaście kilometrów, a dodatkowo posiadają na ramieniu ciężką torbę z listami. Ich zadaniem jest doręczenie listów i przesyłek oraz dbanie o region, w którym roznoszą listy. Od wczesnych godzin porannych zmagają się z korespondencją. Na początku muszą oni przez sortować Wszystkie przesyłki według adresów w taki sposób, żeby nie trzeba było wracać kilka razy w to samo miejsce. Obecnie brakuje drąg do pracy w zawodzie listonosza. Przez to jedna osoba musi czasami obsługiwać ponad 20 bloków i osiedla domów jednorodzinnych.

Przed wejściem w teren listonosz musi zarejestrować Wszystkie przesyłki polecone oraz pobrać pieniądze do wypłaty przekazów pieniężnych. Przez szybko rozwijające się usługi pocztowe, listonosz posiada sporo obowiązków dodatkowych które związane są z obsługą kont bankowych i ubezpieczeń. Po dostarczeniu listów, paczek i awizo musi on wrócić do urzędu, żeby napisać raport, poddać przesyłki nieodebrane i rozliczyć się ze wszystkich pieniędzy.

Jakie wymagania musi spełniać kandydat na listonosza?

Listonosz musi przede wszystkim wykazywać się kompetencjami miękkimi, takimi jak: opanowanie, komunikatywność wysoka kultura osobista, organizacja, a także sumienność. Dodatkowo sporo pracodawców zwraca uwagę na posiadanie prawa jazdy kategorii B, ponieważ poruszanie się rowerem jest ryzykowne i bardzo często niewygodne, Zwłaszcza jeżeli w grę wchodzą duże paczki i przekazy pieniężne. Jeżeli spełniamy wszystkie powyższe wymagania, to być może praca listonosza jest naszym spełnieniem zawodowym.

Zobacz też: http://www.quadrat.pl/listonosz-ile-zarabia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here