ablacja

Gdy nasze odczucie nie bije we dobrym rytmie, odczuwamy częsty dyskomfort z powodu nagłych skoków prędkości bicia serca to warto udać się do kardiologa. Wszystko to może być etiologią arytmii serca, która iż być spowodowana mikrouszkodzeniami mięśnia serca. Iż w tym jest podstawa naszej arytmii zostaniemy skierowani na zabieg, warto żeby odbył się jak najszybciej, bo arytmia może skutkować mnóstwo innych niepożądanych efektów. Gdy pierwsza jednostka szpitalna oferuje nam konsultację za mnóstwo miesięcy warto zapytać, gdzie może wykonać się to już i tam złożyć skierowanie na operację ablacji.

Wskazania do zrobienia ablacji – gdy zrobić ablację

Do ablacji wskazania są wtedy, gdy jest typ tachykardii, tachyarytmii, arytmii serca i rozmaite pochodne. Do samego zabiegu skierować musi lekarz kardiolog, zatem niezbędna jest konsultacja u niego gdy podejrzewamy któreś ze schorzeń. Zleca on wtedy przeprowadzenie dodatkowych testów jak ekg czy badanie wysiłkowe na podstawie którego określa przypadłość a następnie może wysłać na zabieg. Najczęstszymi wskazaniami do ablacji są: migotanie komór, migotanie przedsionków, arytmia, powszechnie skurcz nadkomorowy lub komorowy, arytmia wywołana uszkodzeniem mięśnia. Jak skończyć się do ablacji.

czym jest ablacja i co sie z tym wiąże

Na czym polega ablacja – rozwój ablacji

Ablacja to niezwykle wrażliwy i skomplikowany zabieg, który odbywa się dzięki specjalistycznym aparatom i komputerom, które doprowadzają elektrodę zdecydowanie szybko aniżeli ludzka dłoń. Zabieg odbywa się na sali pracowni elektrofizjologii pod podobnym sprzętem jakiego kieruje się również do wszczepiania rozruszników i zastawek w serce. Pacjent musi dać się na plecach tak żeby dotarcie do tętnicy było już dostępne i widoczne. Następnie wykorzystywane jest znieczulenie, wyłącznie w sporadycznych wypadkach ogólne, bo nie jest ono konieczne. Następnie nakłuwa się metalową igłą tętnice, zmienia igłę na plastikową i myśli tak zwana koszulka, która pozwoli wprowadzenie sondy do tętnicy. Gdy sonda dotrze do uszkodzonego miejsca odbywa się sama ablacja czyli termiczne zniszczenie miejsca, które powoduje arytmie czy częstoskurcze. Gdy tenże krok przebiegnie pomyślnie wyjmowana jest elektroda (a w tym przypadku wszystko sterowane jest komputerowo) z tętnicy a pacjent odwożony jest do sali na wypoczynek, który powinien być co najmniej 6 godzin podczas których pacjent nie będzie się ruszał a tylko był na wznak. Co stworzyć żeby ablacja była idealna – zachowanie po ablacji. Zaraz po zabiegu niezbędny jest odpoczynek, który powinien być co najmniej 6 godzin spędzonych płasko na plecach bez gwałtownych ruchów nogą, na której wykonywany był zabieg. Wszystko po to, żeby tętnica mogła się zagoić i nie pękała powodując bardzo szkodliwe krwotoki. Po zabiegu z kolei winni dostać tygodniowe zwolnienie gdy pracujemy fizycznie, bo nie należy wykonywać za aktywnych pracy jak marsz, bieganie, dźwiganie czy zwykłe przysiady. W przeciwnym razie możemy narazić się na pęknięcie tętnicy w miejscu gdzie był zabieg. Po tygodniu należy udać się do kardiologa na władzę gdy wszystko jest przeważnie w przypadku pojawienia się dziwnych objawów jak gorączka, siniaki lub różne niezwłocznie należy udać się do szpitala lub pogotowie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here