Astygmatyzm: dlaczego okulary korekcyjne warto zamienić na soczewki toryczne?

Tradycyjne okulary wyposażone w szkła cylindryczne coraz częściej wypierane są przez soczewki toryczne. Szkła kontaktowe, nie tylko skutecznie korygują astygmatyzm (niezborność), ale również są bardzo wygodne w noszeniu. Soczewki zapewniają komfort w czasie aktywności fizycznych, a odpowiednio dobrane przez specjalistę są całkowicie niewyczuwalne na oku w trakcie noszenia.

Soczewki toryczne a astygmatyzm

Soczewki toryczne przeznaczone są do korekcji astygmatyzmu, który powoduje niewyraźne widzenie na skutek zniekształcenia kształtu rogówki. Przy wadzie wzroku wywołanej stożkiem rogówki (czyli nadmiernym uwypukleniem rogówki oka) tradycyjne okulary okazują się niewystarczające, a jedyną efektywną formą korekcji są szkła kontaktowe. Optyczna strefa soczewek torycznych posiada różną moc łamania światła w prostopadłych do siebie płaszczyznach, przez co wzrok natychmiast wyostrza się po aplikacji ich na oczy.

Soczewki toryczne jednodniowe i miesięczne

Tryb noszenia szkieł kontaktowych można dobrać indywidualnie do potrzeb czy prowadzonego stylu życia. Wygodne w użytkowaniu soczewki toryczne jednodniowe to wyrób do jednorazowego użytku, który może pozostać na oczach przez maksymalnie kilkanaście godzin dziennie. Są bardzo higieniczne i idealnie sprawdzają się do noszenia okazjonalnego, np. na specjalne wyjścia, do aktywnych ćwiczeń czy na basen. Soczewki miesięczne to jedna para soczewek, którą zużywa się dopiero po 30 dniach – świetne dla osób, które na stałe rezygnują z noszenia tradycyjnych okularów korekcyjnych. 

Soczewki kontaktowe a bezpieczeństwo i wygoda

Soczewki toryczne to całkowicie bezpieczny i wygodny w noszeniu wyrób medyczny, pod warunkiem, że został on dobrany przez specjalistę w gabinecie okulistycznym. Na podstawie przeprowadzonych badań lekarz określa precyzyjne parametry oraz moc soczewek, aby zapewniały one nie tylko idealną ostrość widzenia, ale również były niewyczuwalne na oku, gwarantując tym samym pełen komfort w trakcie ich noszenia. 

Soczewki kontaktowe a sport

Soczewki kontaktowe, w przeciwieństwie do okularów,  pozwalają na swobodne korzystanie z aktywności fizycznych, nawet tych najbardziej dynamicznych. Silikonowo-hydrożelowe materiały, a jakich zostały wykonane, zapewniają oczom odpowiednie nawilżenie i stały dostęp do tlenu. Soczewki nie wypadają z oczu i są odporne na działanie czynników zewnętrznych, zatem – nie parują, nie mokną, nie zamarzają ani nie brudzą się. Astygmatycy szkieł kontaktowych mogą używać również na basenie, pod warunkiem, że przed wejściem do wody osłonią oczy okularkami pływackimi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here