Czym są analizatory składu ciała?

0
1475

W świecie dietetyki wykorzystuje się rozmaite narzędzia, które pozwalają lepiej i szybciej analizować pacjentów, co w końcowym rozrachunku pomaga w układaniu dla nich dopasowanych jadłospisów. Celem jest oczywiście zrzucenie zbędnej wagi. Nie od dziś wiadomo, że we współczesnym świecie spora ilość ludzi ma olbrzymi problemy właśnie z nadmierną masą ciała. Analizator składu ciała szybko to sprawdza i określa, z jaki typem nadwagi lub otyłości zmaga się konkretna osoba. A do czego jeszcze służą te urządzenia? Gdzie można się z nimi spotkać i dlaczego warto je wykorzystywać?

Analizatory oceniające skład ciała to tak naprawdę urządzenia wielofunkcyjne. Nie służą wyłącznie do określania samej wagi. Do tego celu od lat przecież wykorzystuje się zwykłe wagi, które są znacznie tańsze, dlatego gdyby pomiar masy ciała był jedyną funkcją analizatorów, najprawdopodobniej nikt by z nich nie korzystał. A jest przecież zupełnie inaczej. To urządzenia mieszczące w sobie liczne dodatkowe funkcje.

Najnowocześniejsze analizatory składu ciała InBody wskazują zarówno wagę, jak i poziom tkanki tłuszczowej mieszczącej się w organizmie, zawartość wody, ilość masy mięśniowej i inne parametry związane z ciałem. Zapewniają dietetykom znacznie więcej informacji na temat stanu zdrowia pacjenta. Bywa bowiem i tak, że osoba, która na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo szczupła, w rzeczywistości ma nienormalny poziom tkanki tłuszczowej, który wymaga zredukowania. Sam wygląd nie jest więc dobrym wyznacznikiem stanu organizmu. Aby móc go dogłębnie zanalizować, trzeba znacznie dokładniej przyjrzeć się temu wszystkiemu, co kryje się tuż pod skórą.

Każdy dietetyk, który chce w sposób profesjonalny prowadzić swoją klinikę i rzeczywiście pragnie pomagać pacjentom, powinien zainwestować w specjalistyczne urządzenia przeznaczone do analizy składu ciała. Sporą ilość ciekawych wariantów można znaleźć na stronie inbodypoland.pl. Zawiera ona liczne urządzenia pomiarowe i to występujące w różnych przedziałach cenowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here