Dlaczego przypudrowanie korektora pod oczami jest takie ważne?

Korektor do makijażu, to jeden z popularniejszych i najczęściej występujących produktów w kobiecej kosmetyczce. Jego cechą charakterystyczną jest przede wszystkim to, że w łatwy i szybki sposób pomaga ukryć niedoskonałości naszej twarzy. Przeznaczony jest do stosowania miejscowego lub punktowego, bezpośrednio na defekt, który chcemy zatuszować.

Jednym z miejsc na twarzy, na które bardzo często nanosimy korektor jest fragment skóry pod oczami. Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też bardzo szybko widać na niej wszelkie oznaki zmęczenia. Zakrycie tzw. cieni pod oczami nie jest w cale łatwym zadaniem, co więc zrobić, aby wykonany makijaż wyglądał nieskazitelnie, nawet, a może zwłaszcza pod oczami?

Niezastąpiony puder transparentny

Wiele osób ma problemem z właściwą aplikacją korektora na twarzy. Skarżą się, że w niedługim czasie po nałożeniu produktu, skóra pod oczami wygląda nieestetycznie. Korektor zbiera się w załamaniach, podkreślając w ten sposób zmarszczki. Znanym i stosowanym przez popularnych makijażystów trikiem jest sięgnięcie po puder transparentny. Nałożenie korektora, a następnie utrwalenie go pudrem transparentny, to sprawdzony od lat sposób na nieskazitelny makijaż skóry pod oczami. Idealnie w tym przypadku sprawdzi się puder w postaci sypkiego proszku, taki jak np. ten dostępny w ofercie marki Golden Rose – Long Wear Finishing Powder. Jego sypka konsystencja sprawia, że produkt jest bardzo lekki, dzięki czemu nie obciąża skóry i zapobiega tworzeniu się efektu maski. To, co zdecydowanie go wyróżnia, to formuła, która idealnie dopasowuje się do każdego rodzaju i odcienia skóry oraz łatwość w aplikacji na skórze.

 Dzięki temu małemu zabiegowi uzyskamy naprawdę spektakularne wykończenie makijażu. Puder transparentny najlepiej nakładać miękkim, puszystym pędzelkiem, jeśli natomiast zależy nam na mocniejszym utrwaleniu, należy wówczas użyć puszka, dzięki któremu nałożymy puder, wtapiając go w skórę, przy pomocy dociskających ruchów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here