Jak uzyskać efekt klimatycznego oświetlenia w salonie?

W twoim salonie znajduje się tylko jedna lampa? Razem z nią uzyskanie efektu klimatycznego oświetlenia wnętrza nie będzie możliwe. Jakie lampy warto wybrać, gdy chcemy zrelaksować się wieczorem w salonie przy przytulnym oświetleniu?

Dzięki odpowiednio dobranym lampom oraz żarówkom jesteśmy w stanie uzyskać bardzo atrakcyjny efekt klimatycznego oświetlenia wnętrza, które zachęca do wypoczynku i jest przyjemne dla oka.

W sprzedaży można znaleźć aktualnie szeroką gamę różnych lamp – podpowiadamy, jak dobrać takie, z którym uzyskanie tego efektu będzie bardzo proste!

Postaw na różne źródła światła

Głównym błędem popełnianym przy aranżacji salonu jest wybór tylko jednego źródła światła – najczęściej jest to lampa sufitowa z kilkoma żarówkami. Chociaż pozwala na uzyskanie dobrego oświetlenia ogólnego wnętrza, to jednak nie można uzyskać z nią efektu przytulności. 

Wobec tego oprócz lampy sufitowej warto wybrać także inne rodzaje oświetlenia, na przykład ścienne lampy Massive – kinkiety, lampy stojące podłogowe oraz umieszczane na komodzie czy stoliku. Razem z nimi będzie można uzyskać atrakcyjną scenerię świetlną, gdy nie chcemy narażać wzroku na ostre światło głównej lampy. 

Odpowiednie rozmieszczenie lamp

Duże znaczenie ma także odpowiednie rozmieszczenie lamp. Przykładowo, gdy chcemy oglądać telewizję ze zgaszoną główną lampą, warto zadbać o to, aby źródło światła znalazło się przy telewizorze – wtedy nie będzie tak bardzo męczyć wzroku.

Przy dobieraniu odpowiednich lokalizacji dla lamp warto zatem zwrócić uwagę na to, aby równomiernie oświetlić pomieszczenie – wtedy nie będą pojawiały się w nim ciemne, nieoświetlone plamy.

Wybierz żarówki o ciepłej barwie światła

Dla uzyskania efektu klimatycznego oświetlenia bardzo ważne jest także dobranie odpowiedniej barwy światła.

Najlepszym wyborem będzie zakupienie żarówek o barwie ciepłej, które przypominają tradycyjne żarówki żarowe. Lekko żółty odcień światła nakłania do relaksu po całym dniu i przygotowuje do snu.

Pomyśl o świetlnych dekoracjach

Dodatkowo wnętrze można także udekorować girlandami świetlnymi, na przykład kulkami cotton balls, a także lampionami czy świeczkami, które spowodują, że wieczory staną się jeszcze bardziej przytulne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here